2024. július 30., kedd
KÉZILABDA – XXII. NŐI VB

Megvan a továbbjutás

Szerbia válogatottja zsinórban immár a negyedik nem könnyű mérkőzését játszotta le a Dániában zajló női kézilabda-világbajnokságon, hiszen Montenegró és Magyarország után a házigazda Dánia volt az ellenfél kedden, szerdán pedig a továbbjutás szempontjából sorsdöntő ütközet következett Japán ellen. A házigazdákkal megvívott csatában a szerb lányok nem vallottak szégyent, hiszen az első félidőben tartották az északiakat, a folytatásban azonban sok labdát elszórtak, egy csomó kiállítást kaptak, így a dánok végül tisztes különbségnek örülhettek.

A japánok ellen nem jól sikerültek az első percek. Az eladott labdákat a távol-keletiek pillanatok alatt bevágták, s a nyitott védekezés, a japán játékstílus sem nagyon „ízlett” Bošković lányainak, így az első félidő végéig nem is dőlt el semmi, hiszen 13:12 volt csak a szerbek javára. Az azonban várható volt, hogy az ilyen játékstílus előbb-utóbb felőrli a japánok erejét, ennek első jeleit nagyjából a 44. percben lehetett érezni, amikor Liščević góljával először vezettek néggyel a szerbek (20:16). Ezt az előnyüket a végéig még növelni is tudták, s ezzel elvileg (még Tunéziát is meg kell verni) megszerezték az A csoport negyedik helyét, a nyolcaddöntőben pedig nagy valószínűséggel Hollandiával küzdenek meg a továbbjutásért, ami olimpiai selejtezős lehetőséget ér.

Dánia ellen nem volt könnyű (Fotó: Beta/AP)