2024. július 30., kedd
KÉZILABDA – XXII. NŐI VB

A címvédő csoportelső lett

Pénteken a dániai női kézilabda-világbajnokság utolsó csoportmeccsei voltak műsoron. Délután a magyar válogatott rutingyőzelmet aratott Japán felett, s azzal dicsekedhetnek, hogy egyedül ők verték 10 gól különbséggel a távol-keletieket, a teljesen amatőr játékosokból álló Puerto Rico pedig nem kis meglepetésre legyőzte Kazahsztánt. Kora este lépett pályára Szerbia Tunézia ellen, és hozta a kötelezőt, a rangadót a C csoport elsőségéért a világbajnok Brazília játszotta Franciaország ellen, ami azért volt roppantul fontos, hogy minél könnyebb ellenfelet kapjanak a D jelzésű halálcsoportból (a győztes Romániára, a vesztes pedig vagy Spanyolországra, vagy Norvégiára fut rá). A két csapat fej fej mellett haladt végig, azzal, hogy a brazilok mehettek kétgólos pihenőre (11:9), a második félidőben aztán már egy kicsit felperegtek a dolgok, a játékrész derekánál már a franciák vezettek, de a brazilok tartották magukat, az utolsó percben pedig fantasztikus képekben volt részünk: előbb a brazilok egy hetessel 20:19-re vezettek, majd a franciák kapus nélkül kiegyenlítettek, de a középről Diniz betalált az üres gall kapuba, és nyertek a címvédők!

Kovacsicz Mónika három gólt dobott a japánok ellen (Fotó: MTI)