2024. július 16., kedd
NBA

Raptorok és Pelikánok búcsúja

Mindkét főcsoportban kisebb meglepetéssel zárultak azok a mérkőzések, amelyeket a 9. és 10. helyezettek játszottak az NBA playintornájában azért, hogy pályára léphessenek a playoff utolsó, 8. pozíciójának megszerzéséért. Torontóban a Chicago szinte végig csak futott az eredmény után, a harmadik negyed során egyszer 19 ponttal is „égett”, végül azonban a 39 pontos Zach LaVine vezérletével az utolsó percekben fordított és nyert. A Bulls a keleti rájátszás utolsó kiadó helyéért a Miami vendége lesz. New Orleansban kiélezettebb küzdelmet hozott a házigazda és az Oklahoma összecsapása, amelyen egyik fél sem épített ki tetemesebb különbséget, a végjátékban pedig Shai Gilgeous-Alexander (32) és társai maradtak higgadtabbak. A Thunder Minneapolisban harcolhatja ki a rájátszást.

NBA, playintorna, a 8. helyért rendezett meccs jogáért, kelet: Toronto–Chicago 105:109. Nyugat: New Orleans–Oklahoma 118:123. Eurokupa, nyolcaddöntő: Lietkabelis–Paris 97:98, Ulm–Budućnost 92:83, Hapoel (T.-A.)–Venezia 90:80, Joventut–London 89:78, Promitheas–Bourg 89:75, Gran Canaria–Bursaspor 72:66.

Nyitókép: Gilgeous-Alexander betöréseire kevés ellenszere volt a Pelicansnek (Fotó: Beta/AP)