2024. július 16., kedd

Bajban a címvédő

Második hazai mérkőzését is behúzta a Sacramento a címvédő Golden State ellen az NBA nyugati rájátszásában.

A Kings a 41:29-re lehozott második negyeddel ragadta magához a vezetést, a térfélcsere után vaskosan tíz pont fölé növelte, majd elsősorban az egyaránt 24 pontos De’Aaron Fox és Domantas Sabonis párosának köszönhetően az utolsó dudaszóig megőrizte.

Keleten a Philadelphia a hat triplát, összesen 33 pontot szóró Tyrese Maxey vezetésével másodszor is legyűrte a pazar védelemmel mindössze 84 ponton tartott Brooklynt.

NBA, playoff, főcsoport-negyeddöntő, kelet: Philadelphia–Brooklyn 96:84 (a sorozatban 2:0). Nyugat: Sacramento–Golden State 114:106 (2:0). ABA-liga, 26. forduló: Zadar–Partizan 78:88, Crvena zvezda–Split 83:74. Az élcsoport: Partizan (–1) 48, C. zvezda (–2) 45, Budućnost (–1) 43 pont stb.

Nyitókép: Sabonis tör be a liga egyik legjobb védőjének számító Draymond Green mellett (Fotó: Beta/AP)