2024. július 16., kedd
NBA

Másodszor is el kellett dönteni

Izgalmas végjáték után került 2:0-s előnybe a Denver az elitliga nyugati rájátszásában. A Nuggets a második negyedben már 21 ponttal is vezetett (53:32) a Minnesota ellen, de a Timberwolves egy 40:23-ra megnyert harmadik periódussal visszajött a meccsbe, és többször a vezetést is átvette. Utoljára a zárónegyed közepén voltak lemaradásban Nikola Jokićék (98:99), de a hajrában elsősorban a számos kulcsfontosságú kosarat szerző Jamal Murray-nek köszönhetően bezsebelték a győzelmet. A kanadai klasszis 40 ponttal, a zombori 27-9-9-es mutatókkal zárt.

Jamal Murray és Karl-Anthony Towns küzdelme a gyűrű alatt (Fotó: Beta/AP)

A Milwaukee a hátsérülése miatt pihenő Giannis Antetokounmpo nélkül is egalizált a Miami ellen, és megtette ugyanezt a Memphis a Lakerszel szemben, a csuklósérülésből gyógyuló Ja Morant nélkül.

NBA, playoff, főcsoport-negyeddöntő, kelet: Milwaukee–Miami 138:122 (a sorozatban 1:1). Nyugat: Memphis–LA Lakers 103:93 (1:1), Denver–Minnesota 122:113 (2:0). Eurokupa, negyeddöntő: Türk Telekom–Ulm 86:76, Prometej–Promitheas 80:57, Joventut–Hapoel T. A. 82:74, Gran Canaria–Paris 104:74. Az elődöntőben: Prometej–Türk Telekom, Gran Canaria–Joventut.

Nyitókép: Jamal Murray és Karl-Anthony Towns küzdelme a gyűrű alatt (Fotó: Beta/AP)