2024. július 16., kedd

Egy büntetőre a söpréstől

A playoff eddigi legimpozánsabb mérkőzését teljesítette Nikola Jokić, de a sors fintora, hogy a Denver épp ilyen körülmények között kapott ki a Minnesotától, így a nyugati főcsoportgyőztesnek 3:1-es vezetésről, a Mérföldmagas Városban kell lezárnia az első körös párharcot. A Joker az egész meccsen nagy hatékonysággal szórta a pontokat, hiszen a Timberwolves védelme ezúttal főleg a játékszervezői munkáját próbálta visszafogni, így „csak” 6 assziszton tartva a zomborit, aki viszont 43 pontot és 11 lepattanót jegyzett e mellé. A Nuggets a hajrában bő két perc alatt 12 pontról jött fel egálra, bár az ezekben a kritikus pillanatokban végig főszerepben lévő Jokić épp a végén vétett sorsdöntőt, hiszen 96:95-ös Minnesota-előnynél, 12 másodperccel az órán két büntetőjéből csak egyet küldött a helyére, így kiengedve a kézből az esetleges győzelmet és a 4:0-s söprést. A 96:96 utáni hosszabbításban aztán az Anthony Edwards (34) vezette házigazda a maga javára fordította az eredményt.

Nyugaton az első négy meccs lejátszása után a címvédő Golden State és a Sacramento összecsapása áll döntetlenre, a parázs hangulatú második oaklandi ütközeten a Warriors remek triplázással, a 32 pontos Steph Curry vezérletével thriller-végjátékban diadalmaskodott, semmissé téve a túloldalon De’Aaron Fox (38) klasszis partiját. Keleten a vártnál egyoldalúbb a New York és a Cleveland párharca, az Örök Város gárdája Jalen Brunson (29) újabb nagy meccsének köszönhetően 3:1-re ellépett, és megtette ezt a papírformát hozó Boston is Atlantában, ahol a Jayson Tatum (31), Jaylen Brown (31) páros Trae Young 35 ponttal és 15 assziszttal fémjelzett produkcióját húzta át.

NBA, playoff, főcsoport-negyeddöntő, kelet: New York–Cleveland 102:93 (a sorozatban 3:1), Atlanta–Boston 121:129 (1:3). Nyugat: Golden State–Sacramento 126:125 (2:2), Minnesota–Denver 96:96, h. u. 114:108 (1:3). ABA-liga, pótlás a 14. fordulóból: Mornar–Igokea 74:86. Az élcsoport: Partizan 50, Crvena zvezda (–1) 47, Budućnost 44, Cedevita Olimpija (–1) 42 pont stb.

Nyitókép: Megszokott látvány: Jokić két védő gyűrűjéből keresi a legjobb megoldást (Fotó: Beta/AP)