2024. június 3., hétfő

Tisztult a kép

Május elseje környékén sem pihentek a tengerentúli elitliga kosarasai, és a mögöttünk lévő napokban három újabb első körös playoffpárharc zárult le, ugyanennyi gárda csatlakozott a Phoenixet kisöprő Minnesotához a főcsoport-elődöntők mezőnyében. Időrendi sorrendben először az Oklahoma lépett túl a New Orleanson, ugyancsak söpréssel, a jazz szülővárosában Shai Gilgeous-Alexander és Jalen Williams (24-24) vezette a Thundert a negyedik meccsen a negyedik sikerig. Néhány órával később még egy széria eldőlt, ugyancsak nyugaton, ahol a bajnoki címvédő, Nikola Jokićtyal fémjelzett Denver a tavalyi főcsoportdöntő 4:0-ja után ezúttal 4:1-gyel lépett túl a LeBron James-féle Lakersen. A keleti főcsoportban eközben csak az alapszakaszgyőztes Boston tudta rövidre zárni párharcát, a Celtics a Miami bravúros vendéggyőzelme és egyenlítése után bedarálta a továbbra is sérült legjobbja, Jimmy Butler nélkül felálló Heatet, és 4:1-re hozta le a sorozatot.

Nyugaton a Clippers és a Dallas sorozata nyúlhat legalább 6 meccsre, legutóbb Los Angelesben Luka Dončić (35) vitte sikerre a Maverickset. Keleten ma hajnalban az Indiana 3:2-ről hazai pályán zárhatta le a Milwaukee elleni párharcát, míg a New Yorknak nehezebb dolga volt, hiszen Joel Embiid Philadelphiájának parkettjén lépett fel 3:2-es vezetésről. A 76ershez hasonlóan az Orlando is otthon próbálhatja meg holnap hajnalban kiharcolni a Cleveland ellen a hetedik mérkőzés jogát.

NBA, playoff, főcsoport-negyeddöntő, kelet: Miami–Boston 88:102, Boston–Miami 118:84 (a sorozatot a Boston nyerte 4:1-re), New York–Philadelphia 97:97, h. u. 106:112 (3:2), Cleveland–Orlando 104:103 (3:2), Milwaukee–Indiana 115:92 (2:3). Nyugat: New Orleans–Oklahoma 89:97 (0:4), Denver–LA Lakers 108:106 (4:1), LA Clippers–Dallas 93:123 (2:3). Euroliga, negyeddöntő: Makkabi–Panathinaikosz 85:83 (2:1), Olimpiakosz–Barcelona 71:71, h. u. 80:82 (1:2), Fenerbahçe–Monaco 89:78 (2:1), Baskonia–Real Madrid 98:102 (a sorozatot a Real Madrid nyerte 3:0-ra). ABA-liga, elődöntő: Partizan–Budućnost 78:67 (1:0).

Nyitókép: Derrick White (balról) a Boston utolsó két győzelmén 38, illetve 25 pontot szórt be (Fotó: Beta/AP)