2024. július 16., kedd

Luka egymaga kevés lesz

Másfél negyeden át úgy tűnt, hogy a Dallas képes lehet ellopni a Boston pályaelőnyét az elitliga nagydöntőjének második felvonásán, végül azonban a Celtics fordított, és ismét bedarálta a Maverickset, amivel 2:0-s előnybe került a sorozatban. Luka Dončićék a mérkőzés elején többször vezettek 6-7 ponttal, ám ez az előny aztán a keleti partiak stabil, kiegyensúlyozott csapatjátékának eredményeként hamar elolvadt, és a nagyszünetben már 54:51-es zöld-fekete vezetést mutatott a kijelző.

A fordulópont valahol a harmadik periódus derekán következett be, amikor 63:61-ről alig néhány perc alatt hatalmasat futott az ezúttal Jrue Holiday (26) által vezérelt Boston, és Jason Kidd vendégedző időkérései ellenére rövidesen 75:63 állt az eredménytáblán, s a rövidzárlat után a Dallas már egyszer sem került kézzelfogható közelségbe a győzelemhez. A széria szerdáról csütörtökre virradó éjszaka folytatódik a texasiak parkettjén.
NBA, playoff, döntő: Boston–Dallas 105:98 (a sorozatban 2:0).

Nyitókép: Jrue Holiday alig-alig vétett mezőnydobást a mérkőzésen (Fotó: Beta/AP)