2024. október 1., kedd

Izzadságszagú Partizan-győzelem Szabadkán

Története során először játszott hazai pályán I. adriai ligás mérkőzést a Spartacus csapata, így nem meglepő, hogy teljesen megtelt a felújított és jelentős bővítésen átesett sétaerdei sportcsarnok.

Az első fordulóban a Derby SC csapatától 84:76-os vereséget szenvedő Spartacus kiválóan helytállt az euroligás Partizan ellen, hiszen a mérkőzés nagy részében ellenőrzése alatt tartotta a játékot, és a győzelem csak az utolsó tíz percben csúszott ki a kezei közül. Az első két negyedben felváltva vezettek a csapatok, a harmadik negyed elején azonban a Spartacus zsinórban hat pontot szerzett, és 50:41-es előnyre tett szert. Időt kért és védekezést váltott Obradović edző, ami eredményes húzásnak bizonyult. A Partizan játékosai már ellenfelük térfelén szorosan megtámadták a labdát felhozó hazai játékosokat, saját térfelükön pedig igyekeztek még jobban lezárni a kosár felé vezető utat.

Néhány hazai hiba eredményeként a Partizan zsinórban kilenc pontot szerzett, és 50:50-re kiegyenlítette az állást. A zárónegyedre visszatért a pályára a korábban négy személyi hibát összeszedő, német világbajnok Bonga, aki három hárompontost és egy duplát szórt a hazai kosárba, mellette pedig Jones és a dán Lundberg betörései is sikerrel jártak, így a fekete-fehérek a mérkőzés hajrájában két számjegyű (76:87) előnyre tettek szert. A hátramaradt percekben a hazaiak csökkentették hátrányukat, így a mérkőzés 89:80 arányú vendégsikerrel ért véget.

Szabadka: Spartacus–Partizan 80:89 (25:24, 19:17, 15:18, 21:30)
Sétaerdei sportcsarnok, 4500 néző, vezette: Hordov (horvát), Petek (szlovén) és Porobić (boszniai).

Spartacus: Cerovina 12, Rudan 9, Daniels 9, Momirov 2, Milisavljević, Gordić 2, Miletić 16, Medarević, Tejić 4, Kajami-Keane, Nikolić 11, Bolton 15. Vezetőedző: Vladimir Jovanović.
Partizan: Davies 6, Lundberg 8, C. Jones 15, Ntilikina 2, Washington, Koprivica 11, Nakić, Marinković 5, Pokuševski 2, Brown 21, Bonga 13, T. Jones 6. Vezetőedző: Željko Obradović.

Eredmények, 2. forduló: Zadar–Igokea 76:79, Crvena zvezda–Mornar 91:72, Budućnost–Split 97:75, Mega Mis–FMP 83:80, Olimpija–Dubai 84:92, a Borac–Krka és a Cibona–Derby mérkőzést lapzártánk után játszották.

Nyitókép: Cerovina dobása a gyűrű felé tart (Fotó: Tóth Tibor felvétele)