2024. szeptember 3., kedd
BIRKÓZÁS

Egy ötödik hely

A lett fővárosban zajló felnőttbirkózó-Európa-bajnokság második napjára is jutott magyar egy érmes mérkőzésre, méghozzá a női mezőny 60 kg-os súlycsoportjában Sleisz Gabriella, aki ugyan a negyeddöntőben 10:0-ra kikapott, de a finn Petra Ollitól, aki döntőbe került, és így a magyar versenyzőt egyből a bronzmeccsig repítette. Ott az orosz Julija Prontszevics várt rá. Gabi próbált taktikusan birkózni ellene, az első menetben semmilyen akciót nem engedélyezett neki, ám ez intéseket hozott, így a második menetben már kockáztatni kellett, s a szőnyegen az orosz járt jobban, 10:0-ra nyert.

Az 53 kg-os súlycsoportban Dénes Mercédesz is hasonló utat járt be, a későbbi győztes svéd Sofia Mattson betusolta, de Mercédesz a vigaszágon is így járt, ott a román Estera Dobre fektette két vállra.

A férfiaknál a 65 kg-os Lukács Norbert a selejtezőt sem élte túl, 6:4-re kikapott az észt Aimar Andrusétól, és kiesett.