2024. október 8., kedd

Stuttgartban nem szeretik a Hajnalt

A Bundesliga hétvégi fordulójának két legszebb gólját magyarországi labdarúgók lőtték. Hajnal Tamás, a dortmundi Borussia középpályása a 10. percben külsővel védhetetlenül lőtt a kapu bal felébe, Lehmann repült (csakúgy mint az edzésre, ahová helikopterrel jár), de esélye sem volt a hárításra. Nem sokkal később Felipe Santana is betalált a Stuttgart kapujába, a fölényes hazai győzelmet pedig Frei biztosította be a második félidő közepén. A Hannover hazai pályán utoljára 1988-ban győzte le a Bayern Münchent, s ez 21 év után ismét sikerült, amiből oroszlánrészt vállalt Huszti Szabolcs, aki a 23. percben egy parádés szabadrúgásgóllal eldöntötte a három pont sorsát. A müncheniek igen nagy bajban vannak, hiszen az előző fordulóban az Allianz Arenában 5:2-re kikaptak a brémai Werdertől, most pedig a Hannover győzte le őket. Rossz előjelek ezek Jürgen Klinsmann csapatának a keddi, Lyon elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés előtt. A forduló leggólgazdagabb mérkőzését Brémában játszották, ahol a Werder, csakúgy mint a Bayernnak, öt gólt lőtt a Hoffenheimben, igaz, nem kettőt, hanem négyet kapott. A brémaiak mintegy két hete képtelen voltak betalálni a ciprusi Anorthoszisz kapujába, ám azóta a csatárok megtalálták góllövő cipőjüket, s a három mérkőzésen (beleértve a német kupát is) 12 gólt lőttek!

Lehmann, a Stuttgart kapusa a labda helyett Santana fejét találta el

A 6. forduló: Werder Bremen–Hoffenheim 5:4, Hamburger–Borussia (M) 1:0, Hannover–Bayern München 1:0, Frankfurt–Bielefeld 1:1, Hertha–Cottbus 0:1, Karlsruher–Wolfsburg 2:1, Bochum–Bayer Leverkusen 2:3, Borussia (D)–Stuttgart3:0, Köln–Schalke 1:0.

18. Borussia (M) 6 1 0 5 5:13 3

A következő forduló (október 3-án, 4-én és 5-én): Bayern München–Bochum, Schalke–Wolfsburg, Stuttgart–Werder Bremen, Bayer Leverkusen–Hertha, Borussia (D)–Hannover, Cottbus–Hamburger, Bielefeld–Karlsruher, Borussia (M)–Köln, Hoffenheim–Frankfurt.

Jonathan Pitroipa (Hamburg) estében is jól kezeli a labdát

SzétHullott az Arsenal

A liverpooli rangadón Fernando Torres gondoskodott arról, hogy a találkozó az erőviszonyoknak megfelelően és a papírforma szerint érjen véget, ugyanis a spanyol csatár az 59. és a 63. percben is betalált, így Benitez csapata újabb három ponttal gazdagodott. A forduló meglepetését a Hull City (melynek jele egy tigris) okozta, amely Londonban győzte le az Arsenalt. Az Ágyúsok tüzérsége ezúttal csődöt mondott, s habár vezettek 1:0-ra, a végén vesztesként kellett elhagyniuk a pályát. Az Ágyúsok a találkozó előtt legutóbb 2007. július 4-én szenvedtek vereséget hazai környezetben, idén április 19. óta pedig még gólt sem kaptak. A Chelsea Bosingwa 36. és Anelka 76. percben lőtt góljaival könnyen nyert a Stoke City otthonában, míg a Manchester United, ha kicsit nehezen is, de Ronaldo és Rooney góljaival legyőzte a Boltont. A Vörös Ördögök edzője, Sir Alex Ferguson még mindig keresi az ideális csatársort, ugyanis állandóan kísérletezik, így a Bolton ellen Tévez és Berbatov kezdett, s Rooney csak csereként állt be. Tovább tart a Tottenham agóniája, miután Juande Ramos csapata 2:0-ra kikapott a Portsmouthtól, így a hatodik fordulóban elszenvedte negyedik vereségét.

A 6. forduló: Everton–Liverpool 0:2, Fulham–West Ham 1:2, Aston Villa–Sunderland 2:1, Middlesbrough–WBA 0:1, Manchester United–Bolton 2:0, Newcastle–Blackburn 1:2, Stoke City–Chelsea 0:2, Arsenal–Hull City 1:2, Portsmouth–Tottenham 2:0, Wigan–Manchester City 2:1.

20. Tottenham5 0 2 3 4:7 2

A következő forduló (október 4–én és 5–én): Sunderland–Arsenal, WBA–Fulham, Wigan–Middlesbrough, Blackburn–Manchester United, Manchester City–Liverpool, Chelsea–Aston Villa, West Ham–Bolton, Portsmouth–Stoke City, Tottenham–Hull City, Everton–Newcastle.

A portsmouthi Richard Hughes (jobbról) a labda helyett Jermaine Jenas (Tottenham) hasába rúgott bele

Gólok a 90. perc után

Kísértetiesen hasonlított a Real Madrid és a Barcelona győzelme a spanyol bajnokság hétvégi fordulójában. A katalánok sokkal jobbak voltak ellenfelüknél, de végül csak egy nem létező 11-essel (a védő előbb a labdát rúgta el, s csak utána találta el Eto’o lábát) nyertek a ráadás utolsó percében. Az Espanyol–Barcelona mérkőzésen a hazaiak mindössze háromszor lőttek kapura, szemben a vendégek 30 próbálkozásával. A találkozón az Espanyol szerzett vezetést Coro góljával, és a katalánoknak csak a második félidő szünete után (a Barca szurkolói egy pirotechnikai eszközt lőttek az Espanyol drukkerei közé, akik ezen felháborodva besétáltak a pályára) egyenlítettek Herny találatával, majd a ráadás perceiben Messi gólra váltotta a büntetőt. A Real Madrid Henize góljával előnyhöz jutott a Betis stadionjában, ám Garcia az 54. percben egyenlített, igaz, ekkor a madridiak már csak 10 emberrel voltak a pályán, mert a bíró kiállította Marcelót. A 90. perc letelte után a hazaiak rosszul alkalmazták a lescsapdát, s Robben passza után Van Nistelrooy hidegvérűen kilőtte a jobb alsó sarkot. Az újonc Sporting Gijón az előző két fordulóban 13 gólt kapott (Barcelona 1:6, Real Madrid 1:7), s most megúszta egy minimális vereséggel, aminek még örülhet is, hiszen a jó formában levő Villarreal volt a vendége.

Az 5. forduló: Malaga–Valladolid 2:1, Almeria–Recreativo 1:0, Ath. Bilbao–Getafe 0:1, Espanyol–Barcelona1:2, Betis–Real Madrid 1:2, Sporting Gijon–Villareal 0:1, Racing– Mallorca 1:2, Numancia–Ossasuna 0:0, a Valencia–Deportivo és az Atlético M.–Sevilla találkozók lapzárta után értek véget.

20. Sporting Gijon 5 0 0 5 6:20 0

A következő forduló (október 4-én és 5-én): Valladolid–Valencia, Villareal–Betis, Osasuna–Racing, Recreativo–Malaga, Sevilla–Ath. Bilbao, Real Madrid–Espanyol, Mallorca–Sporting Gijon, Getafe–Almeria, Deportivo–Numancia, Barcelona–Atletico Madrid.

Eric Abidal (Barcelona) elfejeli a labdát Raul Tamudo (Espanyol) elől

Római sikerek

A Serie A hétvégi fordulójában a két római csapat, a Lazio és a Roma is begyűjtötte a három pontot. Az előbbiek a torinói olimpiai stadionban nyertek a város nevét viselő együttes ellen, a Roma pedig saját közönsége előtt győzte le az Atalantát. Az utóbbi időben az állandó gólfelelős, a védő Panucci ezúttal is eredményes volt, a Farkasok második gólját pedig a montenegrói Vučinić lőtte. Jó főpróba volt ez a Roma számára, amelynek a héten Bordeaux-ban kell javítani a BL-ben, mivel az első mérkőzését 2:1-re elveszítette a Kolozsvár ellen. A Lazio Pandev és Zárate vezérletével nyert Torinóban, ahol a hazaiak nagyon nehezen viselték a vereséget, s Sereni, valamint Pratali is a kiállítás sorsára jutott. Csakúgy mint az előző fordulóban, a Juventus ezúttal sem tudta megszerezni a három pontot, miután gól nélküli döntetlent játszott a Sampdoriával. Ranieri tanítványai jobbak voltak, ám nem tudták kihasználni a helyzeteiket, s már meglátszik Trezeguet hiánya, ugyanis a Juventus öt mérkőzésen mindössze négy gólt lőtt.

Az 5. forduló: Bologna–Napoli 0:1, Catania–Chievo 1:0, Fiorentina–Genoa 1:0, Lecce–Cagliari 2:0, Palermo–Reggina 1:0, Roma–Atalanta 2:0, Sampdoria–Juventus 0:0, Torino–Lazio 1:3, Udinese–Siena 2:1, a Milan–Inter találkozó lapzárta után ért véget.

20. Cagliari 5 0 0 5 1:10 0

A következő forduló (október 4–én és 5–én): Atalanta–Sampdoria, Cagliari–Milan, Chievo–Fiorentina, Genoa–Napoli, Inter–Bologna, Juventus–Palermo, Lazio–Lecce, Regina–Cattania, Siena–Roma, Udinese–Torino.

A Benfica játékosa, Sidnei (jobbról) és Derlei (Sporting) csatája a labdáért a portugál rangadón, mely a Benfica 2:0-s győzelmével ért véget. A hazaiak első gólját Reyes lőtte a 67., a másodikat pedig Sidnei a 72. percben

Szenzáció Párizsban

A francia liga szombati játéknapjának utolsó mérkőzésén szenzáció született, ugyanis az újonc Grenoble Párizs kellős közepén, 43550 néző előtt legyőzte a PSG-t. A találkozó előtt a párizsiak a hetedik, a vendégek pedig a nyolcadik helyen álltak, ám ez a helyzet a 76. perc eseményei miatt változott meg, amikor Akroura eldöntötte a három pont sorsát. A Lyon a sérült Juninho nélkül fogadta a Nancyt, de ennek ellenére az utóbbi 21. meccsükön a 17. győzelmet könyvelték el. A hétszeres francia bajnok góljait Benzema és Fred lőtték a 30., illetve a 35. percben. A 20 éves francia válogatott játékosnak ez volt a hatodik, a brazilnak pedig az első gólja az idényben. Egy perccel a második lyoni gól után a vendégek szépítettek, de többre már nem tellett az erejükből.

A 7. forduló: Auxerre–Le Havre 3:0, Caen–Nantes 3:0, Le Mans–Marseille 1:1, Lyon–Nancy 2:1, Rennes–Nice 1:0, Sochaux–Lorient 1:1, PSG–Grenoble 0:1, Monaco–Lille 0:2, Valenciennes–Toulouse 0:1, a Bordeaux–St-Etienne találkozó lapzárta után ért véget.