2024. október 8., kedd

Ibrakadadabra Zlatan

KÜLFÖLDI LABDARÚGÁS

Habár csak a 6. fordulót játszották le az olasz bajnokságban, nehéz elképzelni, hogy a hátralévő 32 fordulóban születik majd szebb találat annál, mint amilyet a svéd-bosnyák Zlatan Ibrahimović lőtt a Bologna ellen. A brazil Adriano bal oldali cselezgetése és beadása után az Inter csatára sarokkal továbbította a labdát a kapuba, úgy, hogy a vendégek kapusának esélye sem volt a hárításra. Az Inter ennek és Adriano 11-esből lőtt góljának köszönhetően legyőzte a Bolognát, s hat forduló után a táblázat 3. helyén áll, ugyanannyi ponttal, mint az előtte levő Lazio és Udinese. A forduló meglepetését a Palermo szolgáltatta, hiszen Torinóban nyert a Juventus ellen. A vendégek Miccoli góljával szerezték meg a vezetést, amire még Del Piero találatával válaszolt a Juventus, ám Sissoko kiállítása miatt a hazaiak a 41. perctől emberhátrányban játszottak, amit a Palermo a 81. percben használt ki, amikor Mchedlidze lőtt gólt. Az éllovas Lazio egészen a 89. percig vesztésre állt a Lecce ellen, ám akkor Simone Inzaghi egyenlített. A szerb válogatottban is helyet kapó Zdravko Kuzmanović szerezte a Fiorentina vezető gólját a Chievo ellen, az ügyeletes gólszerző Gilardino pedig beállította a 2:0-s végeredményt. A Roma folytatta gyenge szereplését a bajnokságban, ezúttal Sienában kapott ki a város nevét viselő együttestől. Spalletti együttese eddig csak kétszer nyert és egy döntetlent játszott, s a Roma, ahelyett, hogy a táblázat felső része felé vette volna az irányt, a sienai vereség után a 14. helyen áll.

Gyertek, lehet gratulálni: Zlatan Ibrahimović a Bologna elleni csodagólja után

A 6. forduló: Atalanta–Sampdoria 4:2, Chievo–Fiorentina 0:2, Genoa–Napoli 3:2, Inter–Bologna 2:1, Juventus–Palermo 1:2, Lazio–Lecce 1:1, Reggina–Cattania 1:1, Siena–Róma 1:0, Udinese–Torino 2:0, a Cagliari–Milan alálkozó lapzárta után ért véget.

20. Cagliari 5 0 0 5 1:10 0

A következő forduló (október 18–án és 19–én): Bologna–Lazio, Catania–Palermo, Chievo–Atalanta, Fiorentina–Reggina, Genoa–Siena, Lecce–Udineze, Milan–Sampdoria, Napoli–Juventus, Róma–Inter, Torino–Cagliari.

Barca-parádé

A zentaiak még bizonyára emlékeznek a megboldogult Nyiki bácsira és az ő finom süteményeire. A cukrász nagy fociimádó volt, és 1997-ben nagyon várta a Magyarország–Jugoszlávia vb-pótselejtezős mérkőzés első találkozóját, melyet a magyar fővárosban rendeztek. Kicsit későn indult el a cukrászműhelyéből, és mikor megérkezett a társaságba, mindenki azzal fogadta, hogy hol van már, hiszen a jugók 3:0-ra vezetnek. Mire Nyiki bácsi csak azt mondta, hogy az lehetetlen, hiszen még csak tíz perc múlt el a mérkőzésből... Valami ilyen történhetett azokkal is, akik nem ültek le időben a televízió elé vagy nem foglalták el időben a helyüket a Camp Nouban, ugyanis a Barcelona igazi gólparádét rendezett az Atlético Madrid ellen. A katalánok már a 8. percben 3:0-ra vezettek, utána pedig még háromszor voltak eredményesek. A Barca Eto’o két, valamint Márquez, Messi, Gudjohnsen és Henry góljaival nagyon megverte az Atléticót, amely soraiból csak Maxi Rodriguez volt egyszer eredményes. Kevesebb gólt, de több izgalmat hozott a Villarreal–Espanyol mérkőzés, melyen a vendégek a 20. perctől vezettek, ám aztán a hazaiak két perc alatt fordítottak: a 68. percben Rodriguez, utána pedig Llorente lőtt gólt.

Thierry Henry (Barcelona) sajátos gólöröme az Atlético Madrid elleni találata után

A 6. forduló: Villarreal–Betis 2:1, Osasuna–Racing 0:1, Recreativo–Malaga 0:4, Sevilla–Ath. Bilbao 4:0, Barcelona–Atlético Madrid 6:1, Mallorca–Sporting Gijón 0:2, Getafe–Almeria 2:2, Deportivo–Numancia 1:0, a Valladolid–Valencia és a Real Madrid–Espanyol találkozók lapzárta után értek véget.

20. Betis 6 0 2 4 4:8 2

A következő forduló (október 18-án és 19-én): Valladolid–Recreativo, Valencia–Numancia, Sporting Gijón–Osasuna, Betis–Mallorca, Racing–Deportivo, Almeria–Sevilla, Ath. Bilbao–Barcelona, Atlético Madrid–Real Madrid, Espanyol–Villareal, Malaga–Getafe.

A manchesteri Rio Fedrinand (balról) és Roque Santa Cruz (Balckburn) mimikája láttán jobb színészek is elbújhatnak

Klinsi, Klinsi, rossz vége lesz ennek

A fogadóirodákban szinte mindenki biztosra vette a Bayern München sikerét a Bochum ellen, így a bajorok győzelméért csak minimális összeget fizettek. Gyorsan hozzá is tehetjük, fizettek volna, mivel a müncheni együttes hiába vezetett a mérkőzés vége előtt hét perccel 3:1-re, a bochumiak egyenlítettek, s számukra értékes ponttal távoztak Münchenből. Ez az eredmény után már igencsak forró a talaj Jürgen Klinsmann, a Bayern edzőjének talpa alatt, ugyanis a csapata hét forduló alatt kétszer nyert, három döntetlent játszott és kétszer kikapott. A 7. forduló után a ligában óriási meglepetésére a Hoffenheim áll a második helyen, amely szombaton 2:1-re nyert a Frankfurt ellen. Hoffenheimnek a 2006-os adatok szerint 3272 lakosa van, s az egész falut a labdarúgása miatt ismerik Németországban és Európában is.

A 7. forduló: Bayern München–Bochum 3:3, Schalke–Wolfsburg 2:2, Stuttgart–Werder Bremen 4:1, Bayer Leverkusen–Hertha 0:1, Borussia (D)–Hannover 1:1, Cottbus–Hamburger 1:2, Bielefeld–Karlsruher 1:2, Borussia (M)–Köln 1:2, Hoffenheim–Frankfurt 2:1.

18. Borussia (M) 7 1 0 6 6:15 3

A következő forduló (október 17-én, 18-án és 19-én): Werder Bremen–Borussia (D), Hamburger–Schalke, Wolfsburg–Bielefeld, Hannover–Hoffenheim, Frankfurt–Bayer L., Hertha–Stuttgart, Karlsruher–Bayern München, Bochum–Borussia (M), Köln–Cottbus.

Fordított a Liverpool

A Bajnokok Ligájában hét közben a Porto ellen parádézott, az angol bajnokságban pedig szenvedett az Arsenal, ugyanis csak az utolsó percben, Fabregas góljával tudott pontot menteni a Sunderland otthonában. A Manchester United címvédőhöz méltóan szerepelt, s Wes Brown, valamint Rooney góljaival Blackburnből hozták el a három pontot, s megkezdte a felzárkózást az élen állókhoz. Ebben, vagyis hogy közelebb kerüljön a Liverpoolhoz, a Manchester City segíthetett volna neki, ám végül nem tette meg ezt a „szívességet”, mivel kétgólos előnyt herdált el, és veszített Benitez együttese ellen. A City Ireland és Garrido góljaival 2:0-lal zárta az első félidőt, ám Torres szépítése után a bíró kiállította Zabaletát, s ettől kezdve a hazaiak csak az előnyük megőrzésére törekedtek. Azonban még a döntetlen sem jött össze nekik, mivel előbb Torres egyenlített, majd a ráadás második percében Kuyt igazi lesipuskás módjára megszerezte a vendégek győzelmet jelentő gólját. A Tottenham továbbra is csak szenved: Juande Ramos csapatát ezúttal a Hull győzte le, Geovanni 9. percben lőtt góljával.

A 7. forduló: Sunderland–Arsenal 1:1, WBA–Fulham 1:0, Wigan–Middlesbrough 0:1, Blackburn– Manchester United 0:2, Manchester City–Liverpool 2:3, Chelsea–Aston Villa 2:0, West Ham–Bolton 1:3, Portsmouth–Stoke City 2:1, Tottenham–Hull City 0:1, Everton–Newcastle 2:2.

20. Tottenham 7 0 2 5 4:10 2

A következő forduló (október 18–án és 19–én és 20-án): Middlebrough–Chelsea, Liverpool–Wigan, Fulham–Sunderland, Bolton–Blackburn, Arsenal–Everton, Aston Villa–Portsmouth, Manchester United–WBA, Hull City–West Ham, Stoke City–Tottenham, Newcastle–Manchester City.

Rennes-i pofon a Lyonnak

A francia bajnokságban a szombati mérkőzéseken nagyjából a papírformának megfelelő eredmények születtek, ugyanis a második helyen álló Toulouse és a harmadik Marseille is nyert, valamint az idegenben szereplő Bordeaux is begyűjtötte a három pontot, így feltornázta magát az 5. helyre. A Marseille egy hat mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatnak vetett véget, miután Ben Arfa és Niang góljaival legyőzte a Caent. A kikötővárosiak annak ellenére megőrizték egygólos előnyüket, hogy Ziani a 66. és a 69. percben kapott sárga lapjai után a kiállítás sorsára jutott. A Bordeaux győzelmét Fernandónak köszönheti, aki a 67. és a 69. percben is eredményes volt, így csapata 0:1-ről megnyerte a Lorient elleni találkozót. A Nantes együttesében pályára lépett a horvát Ivan Klasnić, aki 82 percet játszott az újonc Grenoble ellen, amely sorozatban másodszor kapott ki saját közönsége előtt, így a Grenoble múlt heti párizsi sikere elhalványult.

Vasárnap az éllovas Lyon igen nagy pofonba szaladt bele, ugyanis a Rennes otthonában 3:0-ra kapott ki. A hazaiak mindhárom gólját a már veteránnak számító Mickael Pägis lőtte: az 1973-ban született csatár pályafutása során megfordult már a Nimes-ben, a Sochaux-ban, a Strasbourgban, a Marseille-ben és 2007 óta a Rennes játékosa, melynek színeiben eddig 33-szor lépett pályára és 15 gólt lőtt.

A 8. forduló: Grenoble–Nantes 0:1, Le Havre–Le Mans 1:2, Marseille–Caen 2:1, Lorient–Bordeaux 1:2, Nice–Souchaux 1:1, Toulouse–Auxerre 1:0, Lille–Valenciennes 1:0, Rennes–Lyon 3:0, Saint-Etienne–Monaco 2:0, a Nancy–PSG találkozó lapzárta után ért véget.