2024. július 20., szombat

Harmadszor a holland!

Szuperrangadót játszottak az angol ligakupa nyolcaddöntőjében, a Manchester City pedig 3:2-vel kiejtette a Liverpoolt. A két stratégiai zseni, Pep Guardiola és Jürgen Klopp gárdái rendesen gyűrték egymást, hiszen a házigazdák háromszor is vezetést szereztek, de a vendégek kétszer még tudtak egalizálni. Először a De Bruyne bal oldali beadására berobbanó Haaland köszönt be (10.), tíz perccel később viszont már a Milnertől kapott labdát Fabio Carvalho okosan lőtte a bal alsóba. Mozgalmasan indult a második félidő, Mahrez már a 47. percben vezetést szerzett, miután szépen lekezelte Rodri felívelt labdáját, majd kilőtte a bal alsót, a Pool azonban pillanatokon belül erre is válaszolt, egy kontra végén Núñez villámgyors bal oldali elfutása után a bepasszolt labdát Szalah továbbította a kapuba (48.). Az örömet a vb-n búslakodó holland Aké hozta el a Citynek, miután De Bruyne balról érkező beívelését fejelte életerős mozdulattal a kapu bal oldalába.

Aké fejese eldöntötte a manchesteri mérkőzést (Fotó: Sports Illustrated)

Angol ligakupa, nyolcaddöntő: Manchester City–Liverpool 3:2. Spanyol Király-kupa, 1/32, érdekesebb eredmények: Cacereno–Girona 2:1, Gernika–Celta Vigo 0:3, Arenteiro–Atlético Madrid 1:3, Gimnastic–Málaga 2:1, Oviedo–Granada 1:0.

Nyitókép: Aké fejese eldöntötte a manchesteri mérkőzést (Fotó: Sports Illustrated)