2024. július 19., péntek
U19-ES EB

Négyből három olasz büntető

Máltán folytatódik a korosztályos válogatott-labdarúgótornák sorozata, a szigetországban az U19-es Európa-bajnokság küzdelmei rajtoltak el hétfő este. A torna formátuma szerint nyolc csapat indul, amelyek két kvartettből harcolhatják ki az elődöntős szereplést. Címvédésre biztosan nem kerül sor, hiszen a tavalyi győztes Anglia ezúttal nem érdemelte ki a szereplés jogát.

Az A csoport első fordulós meccsei nem szolgáltak különösebb meglepetésekkel. Portugália végig fölényben focizva, Bras (4.) és az elsőnél asszisztáló Hugo Félix (60.) góljával verte Lengyelországot, Olaszország pedig kétszer ennyit pakolt be a tornarendező hálójába. A máltai fiúk egyébként roppant fegyelmezetlenül kezdték meg a versengést, hiszen Micallef két gyors sárga lapja (32., 39.) miatt emberhátrányban játszották le a meccs nagyobb részét, és az olaszok négy büntetőt végezhettek el egy tizenhatosbeli kezezés és három szabálytalanság miatt. Ebből hármat (Ndour 19., Esposito 32. és Vignato 90+2.) értékesítettek is, az egyedüli akciógólt épp az a D’Andrea lőtte (47.), aki az első félidő hajrájában kihagyta a harmadik olasz tizenegyest…

A B csoport küzdelmei tegnap este Norvégia–Görögország és Izland–Spanyolország mérkőzésekkel kezdődtek el.

Eredmények, 1. forduló, A csoport: Portugália–Lengyelország 2:0, Olaszország–Málta 4:0.

Nyitókép: A máltaiak kemény játéka négy olasz büntetőt eredményezett (Fotó: novasports.gr)