2024. július 19., péntek
U19-ES EB

Rapszodikus, gólzáporos norvég siker

A B csoport első fordulós küzdelmeivel folytatódott a máltai korosztályos Európa-bajnokság, és az egyik csatán valódi gólzápor alakult ki, különleges forgatókönyvvel. Norvégia ugyanis egy félidő alatt ötször köszönt be Görögországnak, Niklas Ödegard kétszer (15., 44.), Roaldsoy (6.), Flataker (18.) és Skogvold (36.) pedig egyszer-egyszer talált be, ami után mindenki eldőltnek tekintette a három pont sorsát. Nem így a görögök, akik Cimasz révén kezdték meg a felzárkózást (51.), a hajrára fordulva pedig Stavropulosz (80.) és Cimasz (81.) villámgyorsan kettőre faragta a lemaradást. A valódi drámai azonban elmaradt, hiszen a görög lendületből már csak egy gólra futotta, Kalugeropulosz (90+5.) későn érkezett.

A norvég és a görög fiúk meccse összesen kilenc találatot hozott (Fotó: starsports.gr)

A másik mérkőzésen a spanyolok Gasiorowski (16.) és Barbera (47.) révén hozták az Izland elleni papírformát, bár Thorsteinsson szépítése (90+1.) után percekig még felcsillant a remény az északiak előtt.

Eredmények, 1. forduló, B csoport: Norvégia–Görögország 5:4, Spanyolország–Izland 2:1.