2024. július 24., szerda

Góleső a Tisza mentén

Oroszlámoson tizenegy, Podlokányon tizenkét gól született! – A Vinogradar ragad az éllovasra

TISZA MENTI LIGA

Magyarkanizsa: Potisje–Bácska 0:1 (0:0)

Népkerti pálya, vezette: Popov (Törökkanizsa). Gólszerző: Parabucki a 63. percben.

Potisje: Bohata Cs., Bagi, Domonkos, Szalma, Fodor, Mácsai, Ugri (Horvát), Balgó, Barjaktarović, Nagy O., Tandari.

Bácska: Đukić, Parabucki, Kuburić, Vlajković, Krizsán M., Simendić, Krizsán P., Vrbaški (Cifrić), Stanojev, Radonić, Szűgyi.

Rangadóhoz méltó mérkőzésen a moholi vendégek minimális arányú győzelemmel szerezték meg az értékes pontokat, és átvették a vezetést a tabellán. Egyenrangú küzdelem után az első félidő gól nélküli döntetlennel fejeződött be. A második játékrész elején egy vitatható kezezés után tizenegyeshez jutott a vendégcsapat, de Krizsán lövését kivédte a magyarkanizsaiak kapusa. Több kihagyott hazai helyzet után egy gyors ellentámadásból a kiugró Parabucki pontos, lapos lövéssel talált be Bohata kapujába, eldöntve ezzel a mérkőzést. A hazaiak minden igyekezete hiábavalónak bizonyult, nem sikerült egyenlíteniük, lövéseik pontatlanok voltak, vagy a vendégek kapusa hárította azokat.

Horgos: Horgos–Jedinstvo 2:0 (1:0)

Vasút menti pálya, játékvezető: Maletin (Törökkanizsa). Góllövők: Deák a 23. és Kószó a 75. percben.

Horgos: Bende, Fehér, Hoksza (Makra D.), Törteli, Bohata, Veselinov, Kószó, Zemkó (Puljai), Deák, Szalma, Kolompár (Baté).

Jedinstvo: Pantelin, Zivlak, Brzak, Živkov (Rankov), Kašić, Dabevski R., Živkov B., Kobleher (Milanov), Dabevski T., Kalmár, Ilić.

A taktikailag és technikailag felkészültebb hazai gárda cseppet sem illetődött meg a listavezető fogadásakor, s Deák révén már a 23. percben megszerezték a vezetést. A folytatásban fokozta a nyomást a vendégcsapat, több helyzetet is kidolgoztak, a lövések azonban pontatlanok voltak, illetve Bende bravúrosan védett. A mérkőzés a 75. percben dőlt el, amikor Kószó egy gyors ellentámadás során betalált a hálóba. A 78. percben a horgosiak Deák kiállítása nyomán tíz emberre fogyatkoztak, majd a 85. percben büntetőt ítélt ellenük a játékvezető, az ókeresztúriak azonban nem tudtak élni az adott lehetőségekkel.

Gyála: Graničar–Csóka 1:1 (0:1)

Graničar-pálya, vezette: Ateljević (Martonos). Gólszerzők: Ivanov Slađan a 82., Srbljin a 36. percben.

Graničar: Magyar, Popović Z. (Petković), Uverić (Đerić), Kobleher, Ignjatov, Jovanov, Ivanov Slađan (Pantelin), Popović B., Dimović (Marjanović), Malenić, Ivanov Saša.

Csóka: Militarov, Rúzsa, Đurđev, Ćinkul, Tokodi, Čavić (Kalauzov), Popov, Srbljin, Konculić, Teleki (Dobroka), Kostić (Stojanović).

A csókaiak a 36. percben szereztek vezetést, amikor Srbljin kihasználta a gyálai kapus hibáját. A hazai egyenlítés a végjátékban érkezett, ekkor Ivanov Slađan egy lepattanó labdát vágott a hálóba.

Podlokány: Hajduk–Tisza 6:6 (2:3)

Hajduk-pálya, vezette: Popov (Törökkanizsa). Gólszerzők: Slejher a 3., a 16., a 92., Elezović a 49. (11-esből), Hajder a 63., Brkljač a 89., illetve Maletin a 6., Zombori a 24., Radanov a 37., Đukić az 56., a 65. és Jakšić a 60. percben.

Hajduk: Márta, Bodroža, Stojkov (Elezović), Radaković R., Bošnjak, Krušić, Slejher, Trbović, Lakatos (Brkljač), Hajder, Horváth.

Tisza: Kovács, Đukić (Zsubrecki), Jakšić (Dujmović), Apró V., Radanov, Maletin, Lengyel, Zombori, Kocsis, Tóth, Bús.

A podlokányi Hajduk Slejher gyors duplájával kétszer előnybe került, de a vendégek Maletin, Zombori és Radanov találataival a szünet előtt megfordították a találkozót. A Tisza egészen a végjátékig vezetett, amikor már 6:4 volt a padéiaknak, ám a 89. percben Brkljač szépített, a 92. minutumban a mesterhármasig jutó Slejher 6:6-ra hozta a derbit.

Szanád: Jadran–Šampion 7:0 (5:0)

Jadran-pálya, vezette: Jurić (Zenta). Gólszerzők: Stojanović M. a 4., Juhász az 5., Đurđev S. a 7. (11-esből), a 75., Keszég N. a 14., a 80. és Bebek a 16. percben.

Jadran: Josipović, Stojanović M., Keszég Zs. (Vladisavljev), Stojanović Č., Đurđev S., Bebek (Knežević), Keszég N., Višnjić, Juhász (Oluški), Đurđev D., Tatić.

Šampion: Szokola, Drobnjak, Misikin (Šabanović), Stojičić Saša (Virág), Móra (Kádár), Stojičić Slobodan, Joó (Misini), Velez, Malagurski, Bíró (Süli), Pisarić.

A Jadran már a 4. percben megkezdte a gólgyártást, a félidőig pedig ötöt vágtak a vendégeknek. A Šampion a fordulás után valamelyest rendezte sorait, de még így is további két gólt kapott az együttes.

Oroszlámos: Slavija–Tromeđa 11:0 (5:0)

Slavija-pálya, vezette: Ateljević (Martonos). Gólszerzők: Jeftić a 15., a 67., Hajduk Vojnić a 17., a 39., a 70., Erić a 26., Jovičin a 43., Maluckov S. a 72., Maluckov N. a 82. (11-esből), Slavković a 84. és Ágoston a 88. percben.

Slavija: Arsenov, Fehér (Maluckov N.), Kijac, Márki (Slavković), Ágoston, Erić, Jeftić, Huszák, Hajduk Vojnić, Maluckov S., Jovičin.

Tromeđa: Bicók, Papp D., Horváth, Domonkos K., Domonkos A., Kucora, Balla, Domonkos L., Fehér, Németh, Mihók.

A felkészültebb Slavija csapatának nem volt nehéz dolga a magyarmajdányi ellenféllel szemben. Hiába szerepelt a jegyzőkönyvben tizenegy név a Tromeđánál, a pályán csak tízen jelentek meg, a második félidőre pedig kilencen maradtak.

A 10. forduló: Graničar–Csóka 1:1, Slavija–Tromeđa 11:0, Potisje–Bácska 0:1, Hajduk–Tisza 6:6, Jadran–Šampion 7:0, Horgos–Jedinstvo 2:0.

4

A következő fordulóban (november 8.): Jedinstvo–Graničar, Šampion–Horgos, Tisza–Jadran, Bácska–Hajduk, Tromeđa–Potisje, Csóka–Slavija.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Hajdújárás: Vinogradar–Elektrovojvodina 5:2 (2:1)

Hajdújárási sportközpont, vezette: Bedić (Györgyén). Gólszerzők: Kuktin a 41., Vučković a 43. és az 51., Vujković az 56. és Pataki a 86., ill. Vujić a 11. és Guberinić a 83. percben.

Vinogradar: Malbašić, Mirkonj (Herceg), Vorgić (Kis), Bobić, Todorović, Kuktin B. (Vujković), Kuktin D., Nágel Cs., Vučković (Vujatović), Vujačić (Nágel Zs.), Pataki.

Elektrovojvodina: Zarić, Gavrić, Matić (Bencsik), Škoro, Lazić, Orlovac, Babičković, Vujić (Hodžić), Uzelac, Guberinić, Petković.

A hazaiak számára hideg zuhannyal kezdődött az összecsapás, ugyanis az első komolyabb támadásból a vendégek Vujić fejesével megszerezték a vezetést. A 38. percben Uzelac hozta zavarba a hazai védelmet, de lövését Malbašić lábbal szögletre hárította. A játék irányítását egyre jobban átvevő hazaiak a 41. percben egyenlítettek, amikor a csapatkapitány, Nágel Csaba kiváló labdát adott Kuktin Bojannak, aki a hosszú sarokba gurított. Két perccel később Vučković csapott le egy labdára, és vezetést szerzett a Vinogradarnak. A második félidőben öt perc alatt két gólt lőttek a hazaiak, előbb Vučković, majd Vujković volt eredményes. A 75. percben Todorović sérülése miatt tíz emberre fogyatkozott a Vinogradar, mivel korábban már mind az öt cserelehetőséget kihasználták a zöld-fehérek. A villanytelepiek Guberinić szabadrúgásával faragtak ugyan hátrányukból, ám a 86. percben a tíz emberrel játszó hazaiak feltették az i-re a pontot, beállítva az 5:2-es végeredményt.

Csantavér: Csantavér–Palics 2:2 (1:1)

Csantavéri sportközpont, vezette: Filipović (Szabadka). Góllövők: Szabó 37. és László az 50., ill. Ćulafić a 3. és a 77. percben.

Csantavér: Pesti, Udvardi, László, Kozma, Bózsity (Mácsai), Szabó, Kelemen Sz., Szerencse (Szedlár), Patócs (Kecsenovity), Petrity, Kelemen Cs. (Triznya).

Palics: Dragosavjević (Beler), Faragó, Brajkov (Marjanović), Subašić, Haskó, Engi, Keresztes, Maravić (Seić), Ćulafić, Fábri (Zvekanov), Pletikoszity (Trivunov).

A vendégek már az első támadásuk során megszerezték a vezetést: Faragó a félpályáról középre ívelt, a hazai védők nem reagáltak, Ćulafić pedig ezt kihasználva lőtt a csantavéri kapuba. A hazaiak a félidő hajrájában egyenlítettek, Szabó mintegy 20 méterről lőtte ki a jobb felső sarkot. A szünet után a csantavériek kezdtek jobban, egy szögletet követően László fejes góljának köszönhetően megszerezték a vezetést. Az utolsó 15 perc a vendégek jegyében telt, több helyzetet is kidolgoztak, és Ćulafić a 77. percben a védőket és a kapust is kicselezve beállította a végeredményt.

A 9. forduló: Vinogradar–Elektrovojvodina 5:2, Solid–Bikovo 2:1, Csantavér–Palics 2:2, Žednik–Hajduk 1:1, Mala Bosna–Udarnik 0:4. A Lokomotiva szabad volt.