2024. július 24., szerda
NB I.

Könnyed Fradi-siker

Izgalmasnak ígérkezett a vasárnap délutáni Ferencváros–Mezőkövesd találkozó, hiszen Kuttor fiai a korábbiakban néhány alkalommal már megnehezítették a zöld-fehérek dolgát a Groupama Arénában. Ezúttal sem kezdtek rosszul a kövesdiek, ám a védekezésbeli hiányosságok hamar megbosszulták magukat: Tokmac és Boli tulajdonképpen öt perc alatt eldöntötték a mérkőzést. A vendégek helyzetét csak súlyosbította Meskhi kiállítása, ráadásul közvetlenül a szünet előtt Uzumi megszerezte csapata harmadik találatát. A második játékrészben még nyomasztóbbá vált a Ferencváros fölénye. Kharatin büntetőt hibázott, de további számos gólszerzési lehetőséget dolgoztak ki a hazaiak, és csak Szappanos bravúros védéseinek köszönhette a Mezőkövesd, hogy nem kapott újabb gólt. Szurkolóikat ez aligha vigasztalja, hisz az előző idényben a még a dobogóért küzdő csapat sorozatban hatodik bajnokiját veszítette el, és továbbra is sereghajtó.

A szombat esti mérkőzésen hatalmas meglepetésre az MTK hazai pályán legyőzte a bajnokesélyes Fehérvárt. Cseke egy jogosan megítélt büntető higgadt értékesítésével már az első percekben vezetéshez juttatta a kék-fehéreket. Bár a szünetig a vendégek többet birtokolták a labdát, a fővárosiak kapuját mindössze egyszer találták el, így nyugodtan nevezhettük meddőnek a mezőnyfölényüket. A második játékrész is az MTK számára indult jól: Schön nevéhez méltó góllal duplázta meg csapata előnyét, majd néhány perccel később Miovszki döntötte el a három pont sorsát. Bár a hajrában Stopira szépíteni tudott, ez érdemben már semmit sem befolyásolt.

A péntek estére tervezett Diósgyőr–Újpest találkozó elmaradt, mivel a koronavírussal sújtott fővárosiak eleve el sem utaztak Miskolcra. A vendéglátó nem egyezett bele a halasztásba, így az MLSZ döntése értelmében a Diósgyőr játék nélkül jutott három ponthoz. A Budafok–Honvéd találkozón szintén a vendégcsapat kért halasztást, s mivel ebbe a másik fél is beleegyezett, a mérkőzést későbbi időpontban játsszák le.

A 10. forduló: Paks–Puskás Akadémia 6:2 (Hahn 12., 15., 19. és 49., Bognár 52., Ádám 81., illetve Baluta 27., Mance 85.), MTK–Fehérvár 3:1 (Cseke 8., Schön 62., Miovszki 65., illetve Stopira 87.), Zalaegerszeg–Kisvárda 1:2 (Koszta 64., illetve Viana 11., Navratil 51.), Ferencváros–Mezőkövesd 3:0 (Tokmac 15., Boli 20., Uzumi 45.), Diósgyőr–Újpest 3:0 (k. n.). A Budafok–Honvéd mérkőzést elhalasztották.