2024. július 17., szerda
TENISZ

Ivanović a legjobb nyolc között

Ana Ivanović több mint kétórás esőszünettel tarkított meccsen, három játszmában legyőzte vasárnap az orosz Jekatyerina Makarovát a Párizsban zajló Roland Garroson, és bejutott a női egyéni versenyben a legjobb nyolc közé. A negyeddöntőben az egykori világelső, 7. kiemelt szerb teniszezőnő a 19. helyen rangsorolt ukrán Elina Szvitolinával mérkőzik majd meg, aki a francia Alize Cornet-t győzte le két szettben.

Ivanović fordulatos meccset játszott Makarova ellen, az első játszmában breakhátrányba került, de sikerült fordítania a kényszerű esőszünet után. A második szettben aztán Makarova akarata érvényesült, kétszer is elvette ellenfele adogatását, és egyenlített. A harmadik játszmában Ivanović a magabiztos énjét vette elő, ötből három breaklabdáját kihasználta, esélyt sem adva ellenfelének 6:1-gyel zárta le a mérkőzést. Elégedett vagyok a győzelemmel, egyáltalán nem volt könnyű meccs, különösen mert rendkívül nehezek voltak a körülmények. Erős szél fújt, néha kellemetlen volt a labda kontrollálása, és örülök, hogy volt energiám, hogy a nehéz második játszma után újra erősen játsszam. Hiszem, hogy a következő fordulóban is van esélyem – nyilatkozta Ivanović a találkozó után. A 7. kiemelt játékosnak ez lesz majd a hetedik meccse Szvitolina ellen, az eddigi hat mérkőzésük mindegyikét Ivanović nyerte, az ukrán teniszezőnő mindössze egyetlen játszmát tudott korábban elcsenni tőle.

A világelső Novak Đoković még szombaton játszotta a harmadik fordulós meccsét a férfi egyéniben, és különösebb nehézség nélkül, három 6:4-re megnyert játszmában diadalmaskodott az ausztrálok 19 éves tehetsége, Tanaszi Kokkinakisz ellen. A világranglista 84. helyezettje nem vallott szégyent a torna főesélyese ellen, habár megszorongatni nem tudta. Đoković mindhárom szettben kihasznált egy breaklabdát, ami elég is volt számára az újabb sikerhez. A következő fordulóban, a nyolcaddöntőben ma a szerb teniszező a hazaiak egyik kedvencével, a francia Richard Gasquet-val méri össze erejét. Đoković eddig 11-szer játszott francia riválisával az ATP égisze alatt, és 10 győzelem mellett egyszer szenvedett vereséget ellene, még pályafutása korai szakaszában, 2007-ben, a Kínában megrendezett Mesterek Tornája csoportkörében, amikor Gasquet még top 10-es játékos volt. Azóta Đoković mindössze egy szettet vesztett ellene, többek között már Párizsban, a 2011-es Roland Garroson is legyőzte. Ha továbbjut, Đokovićra a negyeddöntőben Párizs kilencszeres bajnoka, a spanyol Rafael Nadal várhat, aki az amerikai Jack Sockkal játszik a legjobb 16 között. Az eső ellenére vasárnap egy negyeddöntős párosítás már kialakult, hiszen a japán Nisikori Kej a grúz Tejmuraz Gabasvili, a francia Jo-Wilfried Tsonga pedig a cseh Tomáš Berdych elleni sikerrel túljutott a nyolcaddöntőn, így a torna 5. és 14. kiemeltje egymással mérkőzik majd meg.

Sikerrel vette a férfi párosok nyolcaddöntőjét a szerb Nenad Zimonjić és a lengyel Marcin Matkowski duója, miután két játszmában, 6:3, 7:5 arányban legyőzték a 11. kiemelt Jamie Murray/John Peers brit–ausztrál párost. A 7. helyen rangsorolt Zimonjićék a negyeddöntőben az 1. helyen kiemelt, világranglista-éllovas Bryan fivérekkel, Bobbal és Mike-kal mérkőznek meg.

ROLAND GARROS. – A férfitorna 3. fordulójában: Đoković–Kokkinakisz 6:4, 6:4, 6:4, Čilić–Mayer 6:3, 6:2, 6:4, Tsonga–Andujar 7:6, 6:4, 6:3, Gasquet–Anderson 4:6, 7:6, 7:5, 6:4, Simon–Mahut 6:2, 6:7, 6:7, 6:3, 6:1, Monfils–Cuevas 4:6, 7:6, 3:6, 6:4, 6:3, Berdych–Paire 6:1, 6:7, 6:3, 6:4, Murray–Kyrgios 6:4, 6:2, 6:3, Nadal–Kuznyecov 6:1, 6:3, 6:2, Chardy–Goffin 6:3, 6:4, 6:2, Ferrer–Bolelli 6:3, 1:6, 6:7, 6:0, 6:1, Sock–Čorić 6:2, 6:1, 6:4, nyolcaddöntő: Nisikori–Gabasvili 6:3, 6:4, 6:2, Tsonga–Berdych 6:3, 6:2, 6:7, 6:3.

Nők, 3. forduló: Sarapova–Stosur 6:3, 6:4, Pennetta–Suárez Navarro 6:3, 6:4, Errani–Petković 6:3, 6:3, Kvitová–Begu 6:3, 6:2, Mitu–Schiavone 7:5, 6:4, Bacsinszky–Keys 6:4, 6:2, Van Uytvanck–Mladenović 6:4, 6:1, Görges–Falconi 6:4, 6:1, Stephens–Pironkova 6:4, 6:1, S. Williams–Azarenka 3:6, 6:4, 6:2, nyolcaddöntő: Ivanović–Makarova 7:5, 3:6, 6:1, Szvitolina–Cornet 6:2, 7:6.

Lányok, 1. forduló: Gálfi–Zseng 6:0, 6:0.

GALAC. – A női ITF-torna döntőjében: Stollár–Craciun 2:6, 6:4, 7:5.

MARIBOR. – A női ITF-torna elődöntőjében: Szakkari–Erić 4:6, 6:2, 6:3.