Az adai könyvtárban kedden mutatták be Hódi Sándor pszichológus, társadalomkutató és közíró Menni vagy maradni? című új könyvét, amely Az Én és a közösség társadalomlélektani zavarai alcímet viseli.
A könyvbemutatón Hódi Éva, a kötet szerkesztője köszöntötte az egybegyűlteket, majd röviden szólt a könyvről is, ami az elvándorlás tematikájával foglalkozik. Elmondta, hogy a könyvben hat fejezet van. Ezek címei: Előzmények, A közösség és a társadalom, Kivándorlók, bevándorlók, Egy új világ küszöbén, A globalista projekt, Baj van a tudásunkkal. Továbbá a kiadvány végén szerepel még két, a Hét Napban és a Magyar Szó 2016-os Naptárában közzétett interjú, amiben a szerző a népességcsökkenésről és a migrációról nyilatkozik.
Ezután Hódi Sándor tartott diavetítéssel egybekötött könyvismertetőt, amelyben közölte, hogy a könyv az egyén és a közösség értékvesztésének filozófiai és pszichológiai hátteréről szól. Elmondta, hogy mindezek a jelenségek egy globalista gazdasági és politikai projektum részei, ami az új világrend megteremtését célozza meg, bár egyelőre nem tudni, hogy ennek mi lesz a vége. Ebben az új világban a pénz helyettesíti az istent, és a pénz egyszerű pénzügyi tétellé degradálja az ember életét. Az új világ új, pogány korszellemet is jelent, amelynek a törvényszerűségei, hogy minden egyénnek a saját útját kell járni. Ebből kifolyólag meg kell szabadulni a társadalmi kötöttségektől, meg kell szüntetni a közösségeket, a családot, a vallást, a nemzetet és az államot. A végső cél pedig, hogy befolyásos csoportok a saját elképzeléseiknek megfelelő embert teremtsenek. A szerző szerint az új világ mozgatója a pénzhatalom, az emberiség pedig a világ néhány tucatnyi leggazdagabb emberének a zsebében van. Már beindult egyes államok és népek exodusa, a kulturált világ nem képes a saját helyzetét kezelni, és Európa bajban van.
A könyvbemutató zárásaként a szerzővel dr. Sági Zoltán orvos, neuropszichiáter beszélgetett az egyénről, illetve az egyén és a közösség viszonyáról és zavaráról.