Az Aranykapu Művelődési Egyesület minden évben Szent Iván éjjelén, a nyári napforduló ünnepén rendezi meg évadzáró műsorát Adán.
A Szent Iván-i tűzugrással egybekötött műsort ezúttal péntek este tartotta meg az egyesület az adai lóversenypályán, ahol szépszámú közönség gyűlt össze, hogy megtekintse az Aranykapu néptáncosainak, népzenészeinek és népdalénekeseinek fellépését, valamint a Boldizsár Kornél vezette adai lovas íjászok, illetve a zentai Szt. Longinus Középkori Hagyományőrző Egyesület tagjainak hadibemutatóját.
Sóti Éva, az Aranykapu művészeti vezetője köszöntötte az egybegyűlteket a csűrben megtartott évadzáró műsoron, majd köszönőlevelet nyújtott át az egyesület tagjainak, valamint oktatóknak, kézműveseknek és önkénteseknek. A műsoron fellépett a Kopogtató néptánccsoport galgamenti, somogyi és szilágysági táncokkal, valamint gyermekjátékokat mutatott be a Pöttöm néptánccsoport. A szólóénekesek közül fellépett Lepár Emese és Lepár Krisztina, valamint az énekkettősök közül Varnyú Réka és Hadik Anikó, Jepurszki Dorina és Lajkó Edina, Fodor Boglárka és Lehócki Kata, illetve a Rokolya énekkórus és a Pántlika leánykórus. Továbbá bemutatkozott a kis citerazenekar, a Cifrázó citerazenekar, Halápi Gábor citerán katonadalokat adott elő, valamint a Fokos zenekar alföldi dalokat játszott. Fellépett még Csömör Denisz mesemondó. Az évadzáró műsor után került sor a hagyományos Szent Iván-i tűzugrásra. A rendezvény táncházzal zárult.
Sóti Éva művészeti vezető lapunknak elmondta, hogy az Aranykapu ME nagyon eredményes és sikeres évadot zárt:
– A Kopogtató és a Pöttöm néptánccsoport, a Pántlika leánykórus, az Apróka népdalkórus, a szólóénekesek és az énekkettősök mindegyike helyezett lett a Szólj, síp, szólj! és a Kőketánc vetélkedőn. Emellett több vendégszereplésen vettünk részt Szlovákiába és Magyarországon. Ezért egy sikeres évadot zártunk 2015 szeptemberétől. A jövőbeni terveink között szerepel, hogy minél több gyereket beavassunk a néptánc tudományába, minél több fiatal megismerje a népdal rejtelmeit, valamint megtartsuk azt a szintet, amit elértünk. Az Aranykapunak a felnőttekkel együtt 60–70 tagja van, javarészt gyerekek és fiatalok hároméves kortól tizenöt-tizenhat évesig. A repertoárunk mind nagyobb, és egyórás műsort is össze tudunk állítani. Az egyesületben Resócki Roland oktatja a néptáncokat és állítja össze a koreográfiákat, valamint Jaramazov Klementina segédkezik a néptáncoktatásnál. Lepár Krisztina tanítja a népdalokat a gyerekeknek. Virág Mihály kosárfonást tanít, Halápi Gábor vezeti a citeraoktatást, valamint Sóti Zsuzsanna is besegít az énekoktatásba – közölte az egyesület művészeti vezetője.