Az év ezen időszaka a horgászok számára a villantós, pergetéses horgásztechnikát jelenti. Ilyenkor ezzel a módszerrel süllőre, csukára és harcsára, illetve más ragadozóhalra lehet eredményesen horgászni. Kevesebben horgásznak azonban ezekben a napokban a Topolyai-tavon.
Mile Antunović hivatásos halőr, a Tó Környezetvédő Sporthorgász-egyesület elnöke elmondta, az idén mintegy 700 horgászengedélyt adtak ki, mely december 31-éig érvényes. A szám azt mutatja, hogy a sporthorgászok számára továbbra is vonzó a Topolyai-tó. Az engedélyek kiválthatók 7 ezer dinárért a jövő évre vonatkozóan is. Közölte, fontolgatják, hogy a horgászstégek bérleti díját teljesen eltörlik, vagy csak jelképes összeget kell fizetni azok tulajdonosainak. Ez azzal indokolható, hogy a vízszint csökkenése miatt több olyan stég van, mely úgymond „szárazon” maradt. Az, hogy kevesebben horgásznak, szintén annak tudható be, hogy sok esetben a korábban megépített stégekről már nem elérhető a vízfelület. Mindezek ellenére november 10-én sikeres pergető horgászversenyt tartottak a tavon, több mint harminc résztvevővel. Az időjárás aznap olyan volt, hogy a hal nem volt igazán „harapós” kedvében, három halat azonban kifogtak a versenyzők, így a serlegek és a díjak átadása nem ütközött akadályokba. A szabadkai Bojan Torbica harcsát fogott, s ezzel kiérdemelte az első helyet. Második lett a cservenkai Viktor Holik, harmadik lett pedig az apatini Darko Bandur, mindketten süllőket szákoltak. A támogatóknak köszönhetően minden résztvevő ajándékot kapott, az első díjjal a serleg mellé 25 ezer dinárt érő horgászbot is járt, a második díjjal 15 ezer dináros orsót, míg a harmadik díjjal 12 ezer dinárt érő horgászbotot is átvehetett a versenyző. A ködös, szomorkás időjárás ellenére kiváló hangulatban zajlott a verseny, mely a Vöröskereszt községi székházában közös ebéddel zárult. A pergetős horgászversenynek nagy hagyománya van, hiszen 2016-ban először tartottak ilyet a tavon. Az első topolyai sporthorgász-egyesület pedig több mint 60 évvel ezelőtt alakult meg. Annak idején a Topolyai-tó még nem létezett, hiszen mesterséges tóról, víztározóról beszélünk, amit az 1980-as évek elején alakítottak ki, hogy a környező mezőgazdasági földterületek öntözésére vizet gyűjtsenek. Az egykori horgászok az akkor még halban gazdag Krivajában, illetve annak másik ágában, a Bács-ér patakban horgásztak.
Nyitókép: A sporthorgászok számára továbbra is igen vonzó a Topolyai-tó, bár néhány horgászstég elől eltűnt a víz (Tóth Péter felvétele)