Szentháromság vasárnapja utáni első csütörtökön ünnepli az egyház Krisztus titokzatos testét, az Oltáriszentséget. Az úrnapja katolikus főünnep, amelyre minden évben öt nagy méretű virágszőnyegekkel díszítik fel a hívek Moholon a Szent György katolikus templomot. A templomban csütörtök reggeltől harminc személy, főként nők és néhány gyermek készítette a virágszőnyeget az esti ünnepi misére. Almádi Éva, a virágszőnyeget készítők egyike elmondta, hogy négy oltár elé készül virágszőnyeg, valamint a főoltár elé a magyar címert rakják ki rózsasziromból.
– Kerti és nemes virágokat használunk fel. A plébános kihelyezett a templomban egy perselyt, amelybe szépen adakoztak a hívek is, akik nem tudtak eljönni, vagy nincs otthon virágjuk. Az adományból is vásároltunk virágot, valamint hoztunk otthonról. A virágszőnyegeket szombaton bontjuk szét, ami szép, az visszakerül a hétvégi díszítésre. A virágszőnyeg készítése régi hagyomány Moholon. Mi, moholiak nagyon szeretjük és becsüljük ezt a hagyományt, amit tovább kell vinni – magyarázta díszítő asszony.
A templomban már hosszú évek óta Lakatos Irén találja ki és rajzolja fel az oltárok elé a virágszőnyegek motívumait, amelyeket aztán virágból raknak ki. Az idős asszony elmondta, hogy évről évre változnak a minták, ha a díszítőknek van ötletük, akkor az alapján rajzolja meg azokat, ha nincs, akkor segít. Ottjártunkkor egy virágszőnyeget leszámítva már megvoltak a motívumok, amelyek között lesz kereszt fénnyel, szív és kereszttel díszített kehely, valamint a magyar címer. A virágszőnyegek a 18 órakor kezdődő ünnepi misére készülnek, amelyen az elsőáldozó gyerekek fehér ruhában kísérik az Oltáriszentség menetét, a moholi Csobolyó Művelődési Egyesület tagjai pedig népviseletbe öltözve vesznek részt rajta.
Világos Miklós moholi plébános elmondta, hogy a virágszőnyegek a legnagyobb tiszteletadás jelképei, és ezeket Istennek készítik a hívek úrnapja alkalmából.
– Úrnapján Krisztus testét és vérét ünnepeljük. Ez a nagycsütörtök estének a folytatása, ekkor van az oltáriszentség alapításának szentmiséje, amikor Krisztus az utolsó vacsorán megalapítja a kenyérben saját testét, a borban pedig saját vérét. Viszont akkor nem tud az egyház nagy ünnepélyességgel ünnepelni, mert a mise végén már kezdődik a szenvedés ideje, nagypéntek előestéje. Ezért a Szentháromság vasárnapja utáni első csütörtököt, vagyis mai napot a lehető legnagyobb ünnepélyességgel ünnepeljük meg, hogy a mi Urunk megalapította az Oltáriszentséget. Ehhez a nagy ünnepélyességhez hozzátartozik a fokozott díszítettség is. Itt jön képbe a virágszőnyeg készítése, amiben a környéken egyedi Mohol, de Nyugaton sokfelé egész utcákat díszítenek fel virágszőnyegekkel.