A szociális védelmi hálózat és a romák helyzetének áttekintése Magyarkanizsa községben címmel tartottak kedden tanácskozást a városházán, ami után a vendégek körbejárták a helyszíneket, ahol a romák felzárkózását segítik. Đorđe Todorov, Szerbia munkaügyi, foglalkoztatási, harcos- és szociális ügyi minisztériumának államtitkára, Dragana Ćorić tartományi polgári jogvédő – ombudsman és Željko Radu, a Roma Nemzeti Tanács képviselője folytattak megbeszélést Telek Krisztinával, a Magyarkanizsai Szociális Központ vezetőjével. Mindezt Fejsztámer Róbert magyarkanizsai polgármester jelenlétében tették, majd meglátogatták a Fészek Napközit, a Magyarkanizsa Községbeli Szociális Védelmi Szolgáltató Központot és a horgosi Bárka 2 épületét, ahol a felzárkóztatás zajlik. Telek Krisztina számolt be a tanácskozásról és az eredményekről.
– A polgármesteri egyeztetés után szakmai tanácskozásra került sor a városháza kistermében, ahol jelen voltak a roma koordinációs testület tagjai. Arról tanácskoztunk, hogy milyen módon lehet még hatékonyabban együttműködni, nemcsak önkormányzati vagy községközi szinten, hanem hogyan tudunk kapcsolódni azokhoz az állami szervekhez, minisztériumokhoz és más szervezetekhez, amelyek remélhetőleg a jövőben szakmailag és anyagilag is támogatni fogják a törekvéseinket. Ezek között szerepel a nehéz helyzetben élő emberek felzárkóztatása, annak érdekében, hogy a transzgenerációs problémákat orvosolni tudjuk – fejtette ki Telek Krisztina, majd hozzátette, hogy konkrét ígéreteket is kaptak.
– Mindhárom vendégünk határozott támogatásáról biztosított bennünket, így a horgosi Kárász Karolina Általános Iskola is kapni fog segítséget. Szó esett az egészségügyi mediátor kérdéséről, beszéltünk a szociális központ dolgozóinak létszámáról, illetve az épület jogi státuszának rendezéséről. Tehát hangzottak el konkrét dolgok, és azt gondolom, hogy három olyan vendégünk volt, akik véghez is fogják vinni azt, amit ígértek – fogalmazott Telek Krisztina.
A vendégek elégedettek voltak a község felzárkóztatási programjaival, elismerően szóltak azokról, és a Fészek Napköziben tett látogatásuk után ki is nyilvánították ezt. Állításuk szerint Magyarkanizsa példaként szolgálhat a felzárkóztatás területén.
Nyitókép: A Fészek Napköziben az iskolai tanítás után foglalkoznak a gyerekekkel