Nyílt napot tartottak a topolyai mezőgazdasági középiskolában pénteken. Bemutatkozó jelleggel 10 és 13 óra között ismerkedhettek a továbbtanulni vágyók az oktatási intézmény kínálatával. A nyílt nap laza, családias hangulatban zajlott, ami a mindennapokat is jellemzi a tanintézményben. A leendő diákok a hagyományos áprilisi bemutatkozó rendezvény keretében megismerkedhettek a középiskola nyújtotta lehetőségekkel, ízelítőt kaptak az őszre induló szakokon tanulható szakmák gyakorlataiból. Állatokat simogathattak, megtekinthették a birkanyírást, és a traktorvezetést is bemutatták számukra, ugyanis a képzés során a traktorvezetői jogosítvány is megszerezhető az iskolában. Az utóbbi években a legnépszerűbb szak az állatorvosi technikusi képzés volt. A tangazdaság gazdag állatállománnyal rendelkezik, ott sajátíthatják el tapasztalt állatorvosok segítségével a szakma fortélyait.
A Mezőgazdasági Iskola és Diákotthon festői környezetben, Topolya északi kijáratánál, a tópart közelében található, közvetlenül mellette pedig a 102 férőhelyes kollégium.
Dr. Horváth Zsolt, a patinás oktatási intézmény igazgatója hangsúlyozta, hogy elsősorban azt szerették volna bemutatni, hogy milyen munka folyik itt, illetve hogy milyen szakokra lehet majd az elkövetkező tanévben beiratkozni.
– Tavaly volt az első ilyen próbálkozás, hogy ilyen módon mutatkozzunk be. Az nagyon szépen sikerült, és az idén is ugyanolyan lelkesedéssel és nagy hévvel álltunk neki a nyílt nap megszervezéséhez. Az iskolánkban, a diákotthonban, a tangazdaságban is szeretettel vártuk a leendő diákjainkat. A környező falvak általános iskolásait is meghívtuk. Még az óvodások is kilátogattak a nyílt napra. Ingyenes buszokkal szállították az érdeklődőket a helyszínekre, hogy megtekintsék a bemutatókat. Körbejárták, megnézték, megismerték az iskolánkat, megismerkedtek a szakokkal – fogalmazott az igazgató.
Csupa olyan szakma elsajátítására van itt lehetőség, ami nagyon keresett mostanában a munkaerőpiacon. Az igazgató elmondta, hogy a visszajelzések szerint a négyéves szakok után sokan továbbtanulnak, a hároméves szakokon tanulók pedig azonnal el tudnak helyezkedni. Dr. Horvát Zsolt hozzátette, hogy nem ritka eset, hogy az itt tanulók szülei, sőt még a nagyszülei is ebbe az iskolába jártak. Gyakori, hogy utána a családi birtokon hasznosítják a tudást, valamint farmokon, telephelyeken, határon innen és túl is nagyon keresettek az itt képzett szakemberek.
A négyéves szakokon 30 állategészségügyi technikust vesznek fel magyar nyelven, illetve 30 állategészségügyi technikust szerb nyelvű tagozatra is. 30-30 mezőgazdasági technikus szerb és magyar nyelven vehet részt az oktatásban, valamint 30 tanuló magyar nyelven tanulhat élelmiszeripari technikusnak. A hároméves szakokon szerb nyelven 15 tanulót vesznek fel szakácsnak, illetve szintén 15-öt pincérnek, azaz felszolgálónak. A magyar nyelvű hároméves szakon pedig 15 tanulót mezőgépkezelő és -szerelő szakon, illetve szintén 15 tanulót hentes szakon vesznek fel az elkövetkező tanévben.
Nyitókép: Az érdeklődők megismerkedhettek a mezőgazdasági iskolával, állatokat simogathattak, és megtekinthették a birkanyírást is (Tóth Péter felvétele)