A kéviselő-testület tegnapi ülésén csak a Magyar Koalíció, a VMSZ 13 képviselője volt jelen, és ők egyhangúlag támogatták a határozatok meghozatalát
A képviselők egyhangúlag fogadtak el minden határozatot, tekintettel arra, hogy az ülésen valójában csak a Magyar Koalíció, vagy mondhatni a VMSZ 13 képviselője volt jelen. Vita csak a szociális központ évi jelentésével kapcsolatban alakult ki. Pál Károly, a testület elnöke sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy az ülésen ezúttal sem voltak jelen a demokrata, a szocialista és a radikális képviselők.
A kishegyesi képviselő-testület tegnapi ülésén többek között olyan kérdésekről döntöttek, mint amilyen a mezőgazdasági földterületek felhasználása, magyarán az állami földek bérbeadását szabályozó határozat. A részletes feltételek ugyan majd csak a későbbiek során születnek meg, de – mint megtudtuk – a minisztérium nem tette lehetővé, hogy az egyházak a továbbiakban is éljenek a tőlük elkobzott vagyon használati jogával.
A képviselők egyébként egyhangúlag fogadtak el minden határozatot, tekintettel arra, hogy az ülésen valójában csak a Magyar Koalíció, vagy mondhatni a VMSZ 13 képviselője volt jelen, és ők támogatták a határozatok meghozatalát. Vita csak a szociális központ évi jelentésével kapcsolatban alakult ki, nem is ellenvetésként, hanem megerősítésként. A topolyai és kishegyesi szociális központ ugyanis javasolta a minisztériumnak és más felsőbb szerveknek, hogy alakuljon önálló kishegyesi központ. A képviselők megjegyzés nélkül támogatták Radivoj Bilić igazgató erre vonatkozó javaslatát, azzal, hogy a részletekről a későbbiekben hoznak döntést. A határozat kapcsán felmerült a közmunka kiterjesztésének lehetősége a szociálisan támogatottak esetében, de mint kiderült, ez esetben is meg kell várni az új törvényt.
A testület egyhangúlag elfogadta a közintézmények, az iskola, az egészségház, a könyvtár, az óvoda és a telekrendezési közvállalat, valamint a községi közigazgatás évi jelentését. Ülésének végén Pál Károly, a testület elnöke sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy a testület ülésén ezúttal sem voltak jelen a Demokrata Párt, a Szerbiai Szocialista Párt valamint a Szerb Radikális Párt képviselői. Mint mondta: az említett pártok képviselői – ahelyett, hogy minden körülmény között vállalnák választóik képviseletét, és javaslataikal, ötleteikkel részt vennének a testület munkájában – arra törekednek, hogy ellehetetlenítsék a testület munkáját. Ily módon ugyanis lehetőség nyílna a testület munkájának blokkolására, a kényszerigazgatás bevezetésére és az idő előtti választások kiírására. Az elnök rámutatott arra, hogy a választók egészen biztosan mérlegelni fogják azt, hogy a határozatok maeghozatalától való tartózkodásukkal képviselték-e őket, vagy sem. A kishegyesi testület, mint hangsúlyozta, határozatképes és szabályos intézkedéseket tud hozni minden mesterkedés ellenére.