2024. július 17., szerda

Összetartozásunk jelképe

A bácskossuthfalvi református gyülekezet tagjaitól vették át és a temerinieknek adták tovább a Szárnyas Keresztet a kishegyesiek

A Szárnyas Kereszt Kishegyesen (fotó: Majláth Béla)


Hat éve járja két, úgynevezett Szárnyas Kereszt a Kárpát-medence magyarok lakta falvait, városait, egy északi és egy déli, hogy végül eljusson a csíksomlyói pünkösdi búcsúra, a magyarság egyik legnagyobb búcsújáró helyére. Vasárnap Kishegyesre ezúttal a bácskossuthfalvi református gyülekezet küldöttsége hozta Móricz Árpád tiszteletes vezetésével. A keresztet a cserkészek, ministránsok, tűzoltók egyházközségi képviselők és a két lelkipásztor, ft. Brasnyó Ferenc és Móricz Árpád képezte körmenet hozta be ünnepélyesen a templomba.

Az ünnepi szentmise előtt Brasnyó plébános megáldotta, majd alkalmi beszédében rámutatott, hogy ez a kereszt a nemzet, minden nemzetrész összetartozásának jelképévé vált. Mint mondta, ezért van okunk könyörögni és van okunk hálát is adni Istennek. Kérhetjük Istent, hogy ez az összetartozás tovább erősödjön, de előbb hálát is kell adni azért, ami ezen a téren az utóbbi esztendőkben történt. Móricz Árpád tiszteletes azt emelte ki, hogy a nemzet akkor tud igazán egyesülni, ha Krisztusban egyesül. Csóré Róbert polgármester azt emelte ki, hogy az a kereszt az egész magyarság összetartozásának szimbólumává vált és a kereszten keresztül a magyarság túlnyomó része a a csíksomlyói búcsú részesévé válik.

Csoportkép a bácskossuthfalvi ünnepségen

A keresztet a kishegyesiek vasárnap délután a temerinieknek adták tovább.