2024. szeptember 28., szombat

Bajsai az ország legjobb veterán sporthorgásza

Szuperligás bajnoki címet is szerzett csapatával Kiskároly Róbert

Kiskároly Róbert bajsai sporthorgász az úgynevezett masters vagy veterán kategóriában úszós szerelékkel az országos bajnokságon első helyet szerzett. Kiskároly Róbert elmondta, mintegy húsz évvel ezelőtt kezdett el horgászversenyre járni, az idén negyedszer indult el az 55–65 évesek kategóriájában az országos egyéni bajnokságon. Két helyszínen zajlott a többfordulós verseny, Bácsordasfalván (Karavukovón) és a Kruševac melletti Ćelija-tavon. Összesen 23 kilogrammot sikerült szákolnia, és a pontozásos versenyen összesítésben ez ebben az évben a bajnoki címet jelentette. Amióta betöltötte az 55. életévét, négyszer vett részt ezen a versenyen ebben a kategóriában. Kétszer volt negyedik, egyszer második, most pedig sikerült megszereznie az első helyet. Nemcsak egyéniben, hanem csapatban is versenyez. Többször az országos válogatott tagjaként is versenybe szállt. A sporthorgászcsapatok legfelsőbb rangfokozatában, a szerbiai szuperligában a moholi csapat tagjaként szerepel. Tavaly nagyon sikeresek voltak, országos bajnoki címet szereztek, az idén pedig a szintén dobogós harmadik helyet, és ezúttal a kragujevaci Šumadija csapat szerezte meg a bajnoki címet. Kiskároly Róbert a bulgáriai világbajnokságon is ott volt az országos válogatott tagjaként, figyelemre méltó középhelyezést ért el a csapat. Elmondása szerint a Topolyai-tavon is szokott horgászni, ami igazi horgászparadicsomnak tekinthető. Mivel folyamatosan részt vesz valamilyen versenyen, az utóbbi időben erre ritkán adódik alkalma. Hangsúlyozta azonban, hogy a Topolyai-tavon kiválók a lehetőségek a sporthorgászok számára. A világversenyekre úgy lehet igazán felkészülni, ha a sporthorgász minél több versenyen részt vesz. Ha ugyanis csak önmagában, békésen pecázgat valaki, az nem ugyanaz, mint amikor a versenyen kijelölt helyen a riválisok közelében kell minél több halat kifogni.

Vasárnap sporthorgászverseny a Topolyai-tavon

A topolyai Tó Környezetvédő Sporthorgász-egyesület szeptember 29-én, vasárnap sporthorgászversenyt tart a Topolyai-tavon. Jelentkezni szeptember 27-éig lehet a 060/714-543-as vagy a 060/05-01-769-es telefonszámon. Gyülekező aznap 7 órakor a gáton. A verseny 9 órakor kezdődik és 14 óráig tart. A benevezési díj 2000 dinár, úszós szerelékkel lehet horgászni a versenyen. Az 5. Feder Kupa elnevezésű sporthorgászversenyre serlegeket és díjakat is biztosítanak a szervezők, illetve az eredményhirdetést követően ebédet a résztvevők számára. A tó vízszintje ugyan alacsonyabb a sokévi átlagnál, de a szervezők szerint a verseny megtartásához megvannak a feltételek.

Nyitókép: Kiskároly Róbert az országos bajnoki címet jelentő serleggel és díjazott versenytársaival (Facebook)