Kedden este a Petőfi Sándor MME székházának földszinti olvasótermében a Darányitelepi Társalgó 156. összejövetelének keretén belül a Városi Könyvtár telepi fiókrészlegében lapunk újságírójának, Fischer Jenő publicistának Ólomévek íródeákja a közelmúltban megjelent könyvét mutatták be.
Kedden este a Petőfi Sándor MME székházának földszinti olvasótermében a Darányitelepi Társalgó 156. összejövetelének keretén belül a Városi Könyvtár telepi fiókrészlegében lapunk újságírójának, Fischer Jenő publicistának Ólomévek íródeákja a közelmúltban megjelent könyvét mutatták be. Góbor Béla recenzens ismertette, hogy az utóbbi évtizedben megjelent publicisztikai írásait gyűjtötte egy kötetbe Fischer Jenő, hogy szembenézzen a délszláv térség kiválasztottjaival – ide értve a legfőbb hadurat, annak feleségét és közvetlen munkatársait is –, akik legfőként a társadalom nyújtotta kiváltságok ernyője alatt rablással, fosztogatással és más gonosztettekkel hatalomra, vagy hatalomhoz közeli helybe jutottak, hogy ezután fékevesztett magatartásukkal vesztükbe rohanjanak és furcsa módon saját karrierjük sírásójává váljanak.
A könyv témájában és terjedelmében is több nagyobb részre tagolódik, ezek a fejezetek – amelyeknek tragikus szereplői gyakran teljesen véletlenszerűen más szövetkörnyezetben is felbukkannak – egy olyan egészet képeznek, amelyek időben és térben képesek bemutatni az uralkodó társadalmi nomenklatúra kötődéseinek minden fondorlatát. A zömében már ebben az évtizedben publikált írások válogatása többek között azoknak a személyeknek a kevésbé ismert viselt dolgairól, akik sok esetben a mai napig is meghatározói e térség társadalmi, politikai, gazdasági és nem ritkán kultúrpolitikai életének és fejlődésének. Fischer Jenő arról ír, amiről már tudunk, de még mindig nem tudunk eleget.
A jelenlévő érdeklődőktől hamar megtudhattuk, hogy mindig keresik a Magyar Szóban Fischer Jenő cikkeit, szeretettel és nagy érdeklődéssel olvassák, s valamennyiük örömmel vette tudomásul, hogy végre mindez könyv formájában is megjelent. A szerkesztő Buzás Márta volt, a fedőlap művészi alkotása Csernik Előd keze munkáját dicséri, maga a szerző pedig a darányitelepi közönség előtt arról beszélt, hogy több kemény évtizede jár az újságírás ingoványos talaján, s mindig arra törekedett, hogy olyan mozzanatokat örökítsen meg az utókornak, amely a jelenünk meghatározó eseménye volt. A közönség szemelvényeket hallhatott a Ólomévek íródeákjából, Szent-Györgyi Albertről a C-vitamin felfedezőjéről érdekes történetet, és magának a szerzőnek egy kalandját az újgazdagokkal, azaz az újvidéki villanegyedben élők viszonyulásáról azokkal szemben, akik pillanatnyilag segítségre szorulnak, mert történetesen, épp az egyik módos polgár kapuja előtt robbant le a gépkocsijuk.