A közlekedésbiztonsági törvény módosításának javaslata jelenleg parlamenti eljárásban van. A törvényjavaslat kapcsán megoszlanak a vélemények, mivel súlyosabb büntetőintézkedéseket tartalmaz. Például súlyos szabálysértés esetén akár el is vehetik a gépjárművet. Ez akkor történne meg, amikor két év alatt legalább két súlyos szabálysértést követnek el a vezetők, mint amilyen az ittas, vagy az erőszakos vezetés. Ide tartozik még a megengedett sebesség átlépése lakott és lakatlan területen, iskolai övezetben, vagy lassú forgalmi zónában. Továbbá a jogosítvány nélküli vezetés és még sorolhatnánk. Az új módosítás szerint első körben ideiglenes elkobzásról lenne szó, hogy a járművet véglegesen elveszik-e a tulajdonosától, az a bíróságtól függ.
Az intézkedéssel az a cél, hogy mérsékeljék a balesetek mennyiségét, mivel az utóbbi időben megszaporodott a számuk. Szerbiában egymillió lakosra 75 baleset jut, az uniós átlag pedig 42. Egyes szakértők szerint a gépkocsi kivonása a forgalomból eredményekhez vezet majd. Ahhoz ugyanis, hogy a gondatlan sofőrök viselkedése megváltozzon, szükség van az ilyen intézkedésekre. Mások azonban úgy vélik, hogy ez alkotmányellenes, és ilyen módon nem oldhatók meg a problémák. Semmilyen szankciókkal ugyanis nem lehet megreformálni a társadalmat. A törvényjavaslat célja mindenesetre az, hogy a közlekedésben résztvevők felelősségteljesebbé váljanak, és jobban betartsák a szabályokat.
A törvénymódosítás újdonsága, hogy az elektromos rollereket először definiálják járműként. Az elektromos rollerek a kerékpárúton haladhatnak majd, ha azonban nincs, akkor közlekedhetnek a gépjárművek számára fenntartott úttesten. 14 év alatti gyerekek azonban nem vezethetnek ilyen járműveket. Ezenkívül javasolták a teherautó- és buszsofőrök korhatárának csökkentését is. A C kategóriás (teherautó) jogosítvány megszerzése már 18 éves korban lehetséges lesz, a D kategóriás (autóbusz) jogosítványé pedig 21 éves korban. Ez az intézkedés talán csökkenti majd a hivatásos sofőrök hiányát, mivel sokan közülük külföldre mentek, ahol a fizetések magasabbak. Egyesek szerint az államnak ezenkívül ösztönöznie kellene a fiatalokat arra, hogy autóbuszt vagy kamiont vezessenek. A vizsga ugyanis jelenleg drága, 450 ezer dinárba kerül.
A törvény módosítása az önvezető járművekre is vonatkozik, ugyanis megteremti az önvezető járművek közúti tesztelésének jogi kereteit, megalapozza a technológia fejlesztését. Ezenkívül a vasúti átkelőkön a fejlett európai országok mintájára, kétszínű jelzőlámpákat helyeznek ki minden átkelőnél.
Eddig minden új törvény elfogadása pozitív eredményt hozott a közlekedésbiztonság szempontjából. Az előző törvényt 2009-ben fogadták el, és 2014-ig csökkent a balesetek száma. Azóta azonban nem sokat javult a helyzet, évente körülbelül 600-an veszítik el életüket az utakon, és sokan attól tartanak, hogy az új törvény nem fog sokat változtatni. A szakértők ezért nem győzik hangsúlyozni a megelőzés fontosságát. A szerencsétlenségek fő okozója a legtöbb esetben ugyanis a gyorshajtás, a figyelmetlenség, az alkoholfogyasztás és a biztonsági öv használatának a hiánya. Tehát a szabályok betartásával megelőzhetnénk a baleseteket. Fontos lenne még állandó ellenőrzéseket tartani az utakon, több rendőrt alkalmazni. Egyes szakértők hangsúlyozzák, hogy nem a szankciók összegének növelése vagy a súlyosabb büntetőintézkedések bevezetése vezet a jogellenes magatartás csökkentéséhez, hanem az ellenőrzés eredményesebbé tétele.