Július utolsó napján a niši Philip Morris dohánygyár vezetése bejelentette, hogy a nyár folyamán elbocsátások várhatók, a terv szerint 280–330 munkást műszaki feleslegnek fognak nyilvánítani. Minden bizonnyal a munkaerő-felesleg az úgynevezett kísérő szolgálatoknál dolgozók köréből kerül ki, tehát nem azokat fogják kényszerszabadságra küldeni vagy elbocsátani akik a termelésben dolgoznak.
Az eddigi tárgyalások szerint a végkielégítés átlagban 1,5 millió dinárra tehető, azaz 17 000 euró lesz. A vállalatvezetés indoklása szerint az ügyvitel zökkenőmentes továbbvitele szempontjából szánják magukat erre a lépésre, ugyanis számításuk szerint a dohánygyár 580 dolgozóval működhet a legésszerűbben, jelenleg pedig 910 foglalkoztatott van a Philip Morrisnál.
Azt tervezik, hogy teljesen különválasztják a dohánykészítő részleget és a többi szolgáltatást, s így az elbocsátottak köre ebből a másik kiegészítő részlegből kerül ki, mint például a biztonsági, a takarító, az élelmiszerellátási, az árucsomagolási részleg. Azt tervezik, hogy e felsorolt külön szolgáltatásokat egy új szakosított vállalkozásban hozzák majd létre, s itt mintegy 80 munkást terveznek foglalkoztatni. Ezek szerint a munkaerő-felesleggé válók részére megnyílik a lehetőség arra, hogy az adott új vállalatrészben, munkaviszonyt létesíthessenek.
A Philip Morris szakszervezetét sokkhatásként érte a vállalat elbocsátásokra vonatkozó bejelentése, hiszen július 31-én közölték velük, hogy mi várható, ami szerintük egyfajta merénylet a szakszervezet ellen, hiszen a törvény előirányozza, hogy a munkaerő-feleslegről idejekorán értesíteni kell a szakszervezetet, sőt mi több, ki kell kérni a véleményét, és 15 napos határidőn belül állásfoglalás kell hogy szülessen a szakszervezet részéről a felvetett kérdésre vonatkozóan. Ezt nem tartotta tiszteletben a vállalatvezetés, hanem egyszerűen kész tények elé állították őket azzal, hogy bejelentették, augusztustól kezdve várható az elbocsátások sorozata.