Jovica Đukić tartományi pénzügyi titkár bejelentette, hogy a köztársasági pénzügyminiszterhez beterjesztést nyújtott be a vajdasági költségvetési keret bővítése céljából, amire egyébként a Nemzetközi Valutaalappal folytatott tárgyalások során lehetőség nyílik.
A tartományi pénzügyi titkár ezt azzal indokolja, hogy ily módon Vajdaság hozzájutna azokhoz a pénzeszközökhöz – pl. a Szerbiai Kőolajipari Vállalat eladásából származó pénzhez –, amelyek megilletik, a számláján van, de a valutaalappal kötött megállapodás miatt nem férhet hozzá. Đukić szerint ha a Nemzetközi Valutaalappal megfelelő irányba folynak a tárgyalások, talán megoldható lenne az is, hogy feloldják az idénre előirányzott közfogyasztási költségek csökkentését.
A 2009-es évre szóló tartományi költségvetés tervezett hiánya 23 milliárd dinárt tett ki, és a Nemzetközi Valutaalappal folytatott megbeszélés után ezt az összeget 6,6 milliárd dinárra korlátozták. Mivel a tárgyalások során lehetőség nyílt a költségvetési hiány bővítésére, a tartomány is arra számít, hogy a közeljövőben ez Vajdaság esetében is megvalósulhat. Erre annál is inkább szükség lenne, mert így Đukić szerint folytatódhatna a tartományi költségvetés tételeinek megvalósítása, és végre ki tudnák fizetni azokat a beruházásokat, amelyeket korábban megrendeltek, és már meg is valósítottak.
A közfogyasztás beszűkítését nemcsak a központi hatalom szintjén, hanem tartományi és önkormányzati szinten is megérzik. A titkár érdemesnek tartotta hangsúlyozni, hogy a takarékossággal kapcsolatos intézkedéseket a vajdasági közigazgatás valósította meg a legszigorúbban. Szerinte a legnagyobb gondot az jelenti, hogy a Nemzetközi Valutaalappal kötött megállapodást megelőzően Vajdaság több projektumot és beruházást kezdett meg, ezenkívül a aHaszámos adományozási határozat született, amelyeket az oktatás, a kultúra és a tudomány területén kívánnak megvalósítani községi szinten. Miután a csap elzárult, ezeknek a terveknek a megvalósítása várat magára, s legalább egymilliárd dinárra lenne szükség, hogy teljesíthessék azt, amit felvállaltak. A tartomány a magánosításból befolyt pénzre alapozva sok beruházási munkálatot megrendelt, mégis abba a helyzetbe került, hogy mivel nem nyúlhat a pénzhez, adós maradt a kivitelezőknek. Végső ideje lenne a helyzeten változtatni, ezért elvárják a köztársasági kormánytól, hogy tegye lehetővé a költségvetés hiányának növelését, mielőtt a tartomány pénzügyileg teljesen összeomlana – mondta Đukić.