Vasin elmondása szerint Szerbiában a rossz privatizáció elsősorban az agrárágazatot érintette, amit sok helyen utólag megsemmisítettek – ennek eredményeképpen jelenleg a vajdasági mezőgazdasági erőforrások 90 százaléka állami felügyelet alatt áll. Amikor egy évvel ezelőtt az állam átvette a PIK feletti irányítást, a cégnek 55 millió eurós adóssága volt.
A munkacsoport célkitűzései között ekkor a csőd elkerülése és a kombinát talpra állítása, a munkahelyek megtartása, mintegy 300-400 fő szociális programmal történő elbocsátása, a földterületek megtartása és a hosszú távú földbérlési lehetőség megteremtése szerepelt. Vasin kijelentette: Milan Mišić igazgatása alatt az elmúlt egy évben a kombinát végre pozitív üzleti eredményeket ér el, nem termel adósságot, és rendszeresen fizeti a dolgozók minimálbérét.
Ha a szerb és a tartományi kormány felvásárolja a banki követelések 40 százalékát, az állam (a PIK-nek az állami intézményekkel szembeni tartozásaival együtt) a kombinát többségi tulajdonosává válik. Az újvidéki Gazdasági Bíróságon június 4-én döntenek a PIK ún. célirányos csődeljárásáról, illetve a cég átszervezési tervéről.
Milan Mišić igazgató azzal örvendeztette meg a jelen lévő dolgozókat, hogy bejelentette: a következő fizetések mintegy 20 százalékkal lesznek magasabbak a jelenleginél, a cégben minden üzletág jól működik, és nem lesznek felmondások.
A mintegy 1400 főt foglalkoztató PIK Bečej Mezőgazdasági Kombinát elleni célirányos csődeljárás tavaly márciusban kezdődött. A tartós konszolidáció után a céget feltehetőleg egy stratégiai partner veszi majd át, de Vasin azt ígéri: ha erre sor kerül, a már ismert privatizációs hibákat nem fogják elkövetni.