Vasárnap elindult Miami kikötőjéből a világ legnagyobb sétahajója egy hétnapos szigetnéző útra a Karib-tengeren. Az Icon of the Seas nevű hajó 365 méter hosszú, 250 ezer tonnás, 20 fedélzettel rendelkezik, maximális befogadóképessége 7600 utas, akiket 2350 fős személyzet szolgál ki.
A kisebb városnyi embert szállítani képes úszó csoda a finnországi Turku egyik hajógyárában készült. Tavaly nyáron bocsátották tesztelés céljából először a tengerre. Tulajdonosa a Royal Caribbean Group.
A hajó egy héttel ezelőtti névadó ünnepségén jelen volt az argentin labdarúgó-válogatott csapatkapitánya, Lionel Messi is.
Az óceánjárón található a világ legnagyobb tengeri vízi parkja. A Category 6 névre keresztelt élménypark hat csúszdával, hét medencével és kilenc pezsgőfürdőjével kényezteti majd a kikapcsolódni vágyókat – írja a CNN.
A sétahajó 20 fedélzete több mint 40-féle gasztronómiai és szórakozási lehetőséget nyújt a vendégeknek, amelyek közül a legtöbb benne lesz a hajóút árában.
Az utasok 28 különböző kategóriájú szálláshely közül választhatnak. A hajón van színház, több mint 40 éttermet, társalgót és éjszakai mulatót kereshetnek fel az utasok.
Magyarországon is van lehetőség a Royal Caribbean Group magyar kirendeltségében jegyet rendelni. Az árak tükrözik azt a luxust, amit kínál a hajó, egy hétnapos karibi körút például – lakosztállyal – 1,2 millió forintnál kezdődik. A legdrágábbnak a december végi utazások számítanak, amikor akár 2 millió forintot is elkérhetnek egy ilyen útért. Egy kelet-karibi út azonban 3,5 millió forintba is kerülhet.
Az Icon of the Seas a Royal Caribbean International első olyan hajója, amely cseppfolyósított földgázzal (LNG) és üzemanyagcellás technológiával üzemel. Az LNG a legtisztábban égő tengeri hajózási üzemanyag, ami jelentős előrelépés a hagyományos tengeri nehéz üzemanyaghoz képest – állítják a hajó üzemeltetői. A környezetvédők viszont pont emiatt kezdték el támadni az első körútjára indult hajót. Ők arra figyelmeztetnek, hogy a cseppfolyósított földgázzal működő hajó káros metánt bocsát ki a levegőbe, amely erős üvegházhatású gáz.
Nyitókép: Beta/AP