A magyar kormány 50 milliárd forintos gazdaságfejlesztési támogatására az elmúlt másfél évben több ezren pályáztak. Kimagasló a nyertes pályázatok száma, a kihelyezett 9 milliárd forintos támogatásból összesen 6200-an kaptak támogatást. A temerini származású Acsai család egyike a sikeres pályázóknak. Immár negyedik alkalommal sikerült megnyerniük az alapítvány által meghirdetett támogatást. Ifjabb Acsai László elmondta, hogy pályáztak facsemeték vásárlására, majd hűtőházra, végül pedig kis traktorra. A család négyszeres nyertes édesapja pedig egy szórakozóhely berendezésére nyert támogatást.
– Az első pályázatunk, az első körben, azaz 2016 márciusában került átadásra. Ekkor többéves ültetvények létesítésére meghirdetett pályázaton belül, 1200 darab facsemetére pályáztunk, s az ősszel sikeresen el is ültettük. A facsemeték között több mint 1000 kajszibarack van, a többi 200-at pedig cseresznye- és meggyfaültetvény teszi ki. Ezek egyéves facsemeték, amelyek a harmadik évben hoznak termést. Számításunk szerint hat éven belül az összes befektetés megtérül. Számomra ez egy új kihívás volt. A családban eddig nem foglalkoztunk ilyen jellegű mezőgazdasági tevékenységgel, viszont most fejeztem be a tanulmányaimat a Szent István Egyetem Kertészettudományi Karán, ami a javunkra válhat. A második körben hozzáadott értéken belül pályáztunk hűtőház építésére. Ezt is sikeresen megnyertük. A harmadik körben viszont mezőgazdasági gépre pályáztunk, amely úgyszintén sikerült. A támogatásnak köszönhetően így egy kis traktorral is bővültünk. Az eddigi pályázatokat személyesen én pályáztam meg, a negyediket viszont édesapám. Édesapámnak – aki szakmáját tekintve géplakatos –, sikerült elnyernie egy más jellegű támogatást, ezúttal nem mezőgazdaságit. A negyedik alkalommal a pályakezdő vállalkozóknak meghirdetett támogatásra, az úgynevezett START UP-ra nyújtottuk be a szükséges dokumentumokat. A START UP pályázaton belül belső bútorzatra, pontosabban asztalokra és székekre pályáztunk, mellyel sikerült megvalósítani a BAMBUS BAR-t. A többi beruházás önköltségből valósult meg. A vendéglátó saját helyiség, nem kell lakbért fizetni, s így kevesebb kiadással kell számolni. Ez hosszú távú befektetés, ami azt jelenti, hogy nem fog minden rövid időn belül megtérülni, de bízunk a sikerben. Édesapám is és én is be vagyunk jelentve mint állandó munkások, tehát megy a nyugdíjalap. Ezekből következtetve azt lehet mondani, hogy megérte befektetni – számolt be László, a fiatal vállalkozó.
A beszélgetés során hozzátette, hogy a bár bejáródása érdekében kisebb szórakoztató rendezvényeket szerveztek, melyek az eddigiekben sikereseknek minősültek. A vendégek listája széleskörű. A fogadóba fiatalok és idősebbek is egyaránt szívesen betérnek. A szolgáltatással elégedettek, azaz az elvárásoknak eleget tesznek. Megemlítette, hogy a jövőben is szeretnének további támogatásokra pályázni.