A költő-publicista névnapja alkalmából évente megrendezik a Podolszki József-emléknapot Bácsfeketehegyen. Az idei rendezvényt, a tizennyolcadikat szombaton tartották meg. A program megemlékezéssel kezdődött, a résztvevők megkoszorúzták Podolszki József, dr. Vajda Gábor, Szilády János, Sárközi Ferenc és dr. Juhász Géza sírját.
Ezt követően a Kultúrotthonba vonultak az érdeklődők, ahol színes kulturális program várta őket. A számos magas rangú vendég jelenlétében lezajlott emléktábla-koszorúzás után a bácsfeketehegyi Szarka Zsófia első fotókiállításának megnyitója következett. A kiállítást Kovács Attila fényképész nyitotta meg. Ezt követően Benedek Miklós Sinkó-díjas költő Mintha emberekből állna című kötetének bemutatására került sor a szerző és a kötet szerkesztője, Brenner János közreműködésével. Ezután Kórizs József és Sárközi Ottilia Kórképek Feketehegyről című helytörténeti könyvét prezentálta Kórizs József és Sárközi István.
A Forum könyvkiadó egyik legújabb kötetét, Bányai János Író(k), könyv(ek), prózá(k) című összegyűjtött kritikákat tartalmazó művét Gerold László méltatta, majd a szerző is elmondta gondolatait olvasásról, kritikáról. A műsor a bácsfeketehegyi színházteremben folytatódott, ahol a helyi Feketics ME Podolszki Versmondó Köre és a Nikola Đurković Általános Iskola versmondói, a bácsfeketehegyi tamburások, valamint a szabadkai Dalkötő leánykórus bemutatta Szöcskebál című verses-zenés estjét, amelyben többek között Ács Károly, Böndör Pál, Jung Károly és Terék Anna szövegeiből hallhattunk válogatást. A műsort Hajvert Ákos állította össze. A nap leginkább várt mozzanata XVIII. Podolszki József publicisztikai pályázat díjátadója volt. A Sinkovics Norbert, Gondi Martina és Csordás Katalin összetételű zsűri döntése értelmében az első helyezettnek járó jutalmat a topolyai Pató Angéla kapta, második lett Madár Anikó, míg harmadik Bózsó István (aki ezúttal nem tudott jelen lenni). A műsort a Podolszki József Emlékbizottság és a Feketics Művelődési Egyesület szervezte, szakmai partnere pedig a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet és a Vajdasági Magyar Versmondók Egyesülete volt.