2024. július 18., csütörtök

Lebukott a bűnbanda

Tegnap Szabadkán öt, több súlyos bűncselekmény elkövetésével vádolt személyt vett őrizetbe a rendőrség – Az egyik gyanúsított rendőr
A letartóztatottaktól a rendőrség többek között fegyvereket, kábítószert és devizát foglalt le (Szabadkai belügyi titkárság)

Roberto Kukolj (1979), Zoran Dimić (1967), Nebojša Pejić (1970), Miroslav Morač (1970) és Radivoj Sekulić (1979) a letartóztatottak, közülük Sekulić a szabadkai rendőrségen dolgozik.

A szerbiai Belügyminisztérium tegnapi közleményéből kiderül, hogy az öt személyt minősített rablással, kábítószer előállításával és forgalmazásával, fegyver és robbanóanyag készítésével, birtoklásával, viselésével, illetve forgalmazásával, valamint emberkereskedelemmel gyanúsítják. Alapos a gyanú, hogy a letartóztatottak Szabadka területén több minősített rablást is végrehajtottak, többek között egy fegyvereket árusító üzletbe hatoltak be. Itt értékes puskákat és félautomata gépfegyvereket, valamint töltényeket raboltak, olvasható a belügyminisztérium közleményében. A fegyverek Luigi Franchi, Fabarm, P. Beretta és Fausti Stefano gyártmányúak. A gyanúsítottak lakásán a rendőrség nagyobb mennyiségű kokaint és aranyat, két digitális mérleget, megfelelő engedély nélkül tartott pisztolyokat, álcasapkákat, devizát és különböző gépjárműveket foglalt le. A pisztolyokat és a gépjárműveket a gyanúsítottak akcióik végrehajtása során használták, tudta meg lapunk a szabadkai rendőrség közleményéből.

Milorad Veljović, a szerbiai rendőrség igazgatója szerint a bűnbanda a lőfegyvereket Magyarországra, majd Nyugat-Európába csempészte volna.

Ivica Dačić belügyminiszter tegnap elmondta, hogy a bűnbanda a betöréseket különleges vágóeszközök segítségével hajtotta végre. Dačić beszámolójából kiderült, hogy a banda ezeknek az eszközöknek a segítségével rabolta ki Szabadkán a fegyverüzletet is.

– A letartóztatottak egyike, Radivoj Sekulić, a szabadkai rendőrség munkatársa. Sekulić a gyanú szerint a bűnbanda többi tagját a rendőrség különböző tevékenységéről értesítette – közölte a belügyminiszter, majd a következőket tette hozzá: – Ez a rendőrség és az államügyészség közös akcióinak egyike volt. Ezekkel az akciókkal a bűnözés minden lehetséges formáját fel szeretnénk számolni. Szerbia és az állami szervek számára a legfontosabb feladat fokozni a polgárok biztonságérzetét, és ehhez le kell számolni a bűnözéssel és a korrupcióval.

A szabadkai rendőrség vezetőjének, Borivoj Mucaljnak kérvény formájában küldtük el kérdéseinket, azonban lapzártáig nem érkezett válasz. Az esettel kapcsolatban tegnap felhívtuk Saša Vučinićet, Szabadka polgármesterét és Maglai Jenőt, a városi képviselő-testület elnökét, azonban egyiküket sem sikerült elérnünk.

Sajtóinformációk szerint az ügyvédek hétfő óta tartó tiltakozása a bíróságok és az ügyészségek munkáját is megnehezítette az utóbbi napokban, a rendőrség az ország számos városában nem hajtott végre házkutatásokat, letartóztatásokat. A büntetőjogi eljárásról szóló törvény alapján a rendőrség bármilyen bűntény elkövetésével gyanúsított személyt kihallgatás nélkül legfeljebb 4 órán át tarthat fogva.

– Azt követően, hogy a rendőrség közli valakivel, hogy gyanúsított, 4 órán belül ki kell hallgatni védőügyvéd jelenlétében. Ellenkező esetben szabadon kell engedni – erősítette meg lapunknak Berényi Ernő, a magyarkanizsai községi bíróság vizsgálóbírája és Dragan Zarić ügyvéd. Ennek a részletnek a tudatában felmerül a kérdés, hogy a Szabadkán letartóztatott személyeknek vajon mi lett a sorsa. Arról ugyanis sem a belügyminisztériumi közlemény, sem a szabadkai rendőrség közleménye nem szólt, hogy a gyanúsítottakat kihallgatták-e, hogy fogdában tartják-e őket, vagy esetleg szabadon engedték.