A szegedi Regionális Média és Művészeti Alapítvány, valamint az adai Dél-Tisza Menti Régió polgárok egyesülete Adán konferenciát rendezett Civil együttműködés a magyar-szerb környezetben címmel. Csonka Áron, az adai községi képviselő-testület elnöke nyitotta meg tanácskozást, amelynek céljairól Láng János, a szegedi alapítvány képviselője beszélt. Elmondta, hogy a magyarországi és szerbiai civil szervezetek közötti kapcsolatteremtés és együttműködés kialakítása a cél. Az adai konferencia egy találkozósorozat első állomása volt, amely következő helyszíne egy hónap múlva Szegeden lesz, ahol ugyanezen a címen tartanak tanácskozást.
A konferencián több előadás hangzott el hazai és magyarországi előadóktól. Nagy Ferenc, a Magyar Köztársaság szabadkai főkonzulja az Európai Uniós integrációs folyamatokról beszélt, Nebojša Marjanović, a belgrádi Panonia Interkultura civil szervezet képviselője pedig a szerbiai és magyarországi civil szervezetek együttműködési lehetőségeiről. A szegedi alapítvány képviselői közül Kimpián Péter az NGO-k szerepéről, Forgách Ilona a multietnikus értékek közvetítéséről szólt, Lang János az EU integrációról, Marik István pedig az internet szerepéről és lehetőségeiről az Unióval való kapcsolattartásban. A pécsi Baranya Szerb Egyesület elnöke, dr. Predrag Mandić előadást tartott az információs csatornák szerepéről a többnyelvű közösségek közötti kiegyensúlyozott kapcsolatokban, Miskolczi József, a szabadkai Vajdasági Magyar Civil Szövetség elnöke a tartományi civil egyesületek helyzetéről, Biacsi Antal, a szabadkai Szent Ágota Alapítvány képviselője pedig a nyilvánosságról és a közéletről beszélt.
A tanácskozás workshoppal zárult, amelyen kétnyelvű weboldal tervezéséről volt szó. A tanácskozást, illetve a programot az Esély a stabilitásra Közalapítvány kuratóriuma támogatta, a rendezvény fővédnöke pedig Nagy Ferenc szabadkai magyar főkonzul volt.