Szombaton a szabadkai Népkör Magyar Művelődési Központban is megemlékeztek az 1848/49-es szabadságharcról. A műsor keretében dr. Káich Katalin , Dobai János és Klemm József átvette a Magyar Köztársaság kitüntetését.
Nagy Ferenc, a szabadkai magyar konzulátus főkonzulja köszöntőjében elmondta, hogy március 15-e az egyetlen olyan ünnep, melyet minden magyar a magáénak érez, és nagyon fontos a megemlékezés, a múlt megértése, hogy érthessük a jelent és a jövőt, s azt is kiemelte, mennyire fontos az összefogás, egy nagy közösséggé való összekovácsolódás, hiszen politikától függetlenül is vannak és lesznek közös célok.
A Magyar Köztársaság idén három olyan vajdasági közéleti személyiséget tüntettet ki, akiknek munkája hosszú évek óta a vajdasági magyarságot szolgálja. Dr. Káich Katalint, a Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar dékánját, aki többek között a Nemzetközi Magyar Filológiai Társaság, a Nemzetközi Magyarságtudományi Társaság, és a Magyar Tudományos Akadémia tagja, a magyar tannyelvű felsőoktatás és a vajdasági magyar kultúra megőrzése és terjesztése területén kifejtett tevékenységének elismeréseképpen dr. Sólyom László köztársasági elnök a Magyar Köztársaság Lovagkeresztjével tüntette ki.
Dobai János, aki jelenleg tartományi mezőgazdasági titkárhelyettes, jogászként dolgozott, majd szabálysértési bíróvá, később önigazgatási ügyészhelyettessé nevezték ki, hosszú évek óta képviseli a vajdasági szórványmagyarság érdekeit, és a Bánátban élő magyar közösség egyik legfőbb összetartója. Lelkiismeretes munkájáért a Magyar Köztársaság Lovagkeresztjével tüntették ki.
Klemm József kiemelkedő szerepet játszott a vajdasági magyar tájékoztatási rendszer kidolgozásában és a kisebbségi sajtó fennmaradásában, a Vajdasági Magyar Újságíró Egyesület létrehozásának kezdeményezője, a Vajdasági Magyar Újságíró Iskola egyik megalapítója. Tevékenységének elismeréseképpen dr. Sólyom László a Magyar Köztársaság Aranyérdemkeresztjét adományozta neki.