A kibővített testületi ülésen kiderült, hogy Kazi a vállalat összetett helyzetére hivatkozva mandátumát három hét szabadsággal szeretné kezdeni, hogy ez alatt az idő alatt mélységében áttanulmányozhassa a cég folyamatban levő ügyeit, és csak ezt követően kapcsolódjon be az operatív munkafolyamatba. A TJGYT tagjai nem tudták elfogadni Kazi érvelését, ezért a testület elnöke, Józsa László újabb ülést hívott össze, amelyen úgy döntöttek, hogy Kazitól megvonják a bizalmat és mgr. Bordás Győzőt jelölik a megbízott igazgatói tisztségre. Bordás kinevezéséről a Magyar Nemzeti Tanács dönt majd március 31-i ülésén.
Józsa László a kialakult helyzet kapcsán lapunknak nyilatkozva elmondta, hogy a TJGYT egyhangú álláspontja az volt, hogy a vállalat nincs abban a helyzetben, hogy összesen öt hétig tartson az ügyvezetés átadása, illetve átvétele, hanem azonnal munkához kell látni.
– Az MNT március 16-ai döntésével fogadta el Kazi István kinevezését, tehát április 1-jéig két hét állt rendelkezésére, hogy mélyrehatóan megismerkedjen a vállalat dokumentációjával. Miután Kazi úr ragaszkodott a további három héthez, mi megvontuk tőle megelőlegezett bizalmunkat. Egyúttal megállapítottuk, hogy nincs több idő kísérletezésre, hanem egy olyan személyt kell a ház élére állítani, aki nyomban hatékonyan és határozottan irányítani tudja a Magyar Szó Kft.-t. Az egyhangú választásunk Bordás Győzőre esett, aki majd 40 évet töltött ebben a házban, és jól ismeri a cég ügyeit – nyilatkozta a Magyar Szónak Józsa.
Kazi István lapunknak elmondta, a Magyar Szó Kft. különlegesen összetett helyzetű cég, amely három részre van osztva, a pénzügyek, a kölcsönök, a papírbeszerzés, az éves terv megvalósítása együttvéve hosszabb és behatóbb tanulmányozást igényel.
– Az volt a tervem, hogy a programomat mielőbb beindítom, ám ehhez arra lett volna szükségem, hogy egy kis időre félrevonuljak, összeszedjem a szálakat és belemélyedjek a problematikába. Tettem ezt eddig is kellő komolysággal és odafigyeléssel – mondta Kazi István.