A sajtóbeszámolók szerint szombaton hajnali háromkor a terepjáró a megkülönböztető jelzések ellenére többször akadályozta az elnöki konvoj útvonalát, úgy, hogy megkísérelt beékelődni az elnöki Mercedes és az őt kísérő biztonságiak személygépkocsijai közé. Az elnök szülőfalujába, a Kragujevac melletti Bajčetinába igyekezett. Nikolić egyébként megválasztását követően kijelentette, hogy tiszteletben fogja tartani a biztonsági előírásokat, azonban szülőfalujába biztonsági kíséret nélkül, saját személygépkocsijával közlekedik majd. Ebben az esetben mégis élt államfői jogaival. Az elnöki hivatal csupán negyven órával az incidens után erősítette meg a történteket, amelyet a sajtó különféleképp értelmezett, vannak akik szerint az elnöki hivatal nem tulajdonít az esetnek különös jelentőséget, míg mások szerint merénylet ügyében nyomoznak.
A Kurir szalagcímében tudósított, hogy a belügyminisztérium tisztségviselője merényletet kísérelt meg Tomislav Nikolić államfő ellen. A napilap egy, a biztonsági szolgálatban dolgozó informátorra hivatkozva arról írt, miszerint a Belgrád–Niš autópályán haladva a biztonsági szolgálat emberei arra lettek figyelmesek, hogy egy terepjáró nagy sebességgel közeledett az elnöki konvoj felé. Az államfő biztonsága érdekében azonnal megkülönböztető jelzésekkel figyelmeztették a közeledő személyt, aki nem vette figyelembe őket. Amikor a terepjáró a konvoj közvetlen közelébe ért, az elnöki konvoj végén haladó személygépkocsiból Stop táblával próbálták megállásra kényszeríteni a terepjáró sofőrjét, aki a jelzést figyelmetlenül hagyva előzésbe kezdett, majd többször megpróbált beékelődni a konvojba, közvetlenül az elnöki autó elé. Mivel a biztonságiak megakadályozták szándékában, a terepjáró a konvoj mögé került és a következő kijáróig szorosan követte őket, miközben a biztonságiak merényletre gondolva élesítették lőfegyvereiket – állt a Kurir beszámolójában. Mint megjegyezik, a biztonsági szolgálat egyik tagja a belügyminisztérium egyik magas rangú tisztségviselőjét vélte felismerni a sofőrben, s azonnal feljelentés készült az incidensről. Az ügyet a Kurir szerint a BIA vette át, és a terepjáró rendszámtáblájának ellenőrzése után bebizonyosodott, hogy a kérdéses jármű valóban a belügyminisztérium egyik tisztségviselőjének tulajdona.
A Blic napilap már arról tudósított, hogy a terepjáró tulajdonosa Dragiša Simić, a közlekedési rendőrség főnöke, azonban a járműben nem ő, hanem a sofőrje tartózkodott. A napilap forrása szerint Simić sofőrje azt állította, hogy nem kísérelte meg megelőzni az elnöki konvojt, valamint, hogy a konvoj megkülönböztető jelzésekkel nem utasította sem megállásra, sem lassításra.
A sajtó az incidenst Zoran Đinđić volt kormányfő elleni merénylettel hozta összefüggésbe. A halálos merénylet előtt három héttel, 2003. február 21-én a Belgrád–Újvidék autópályán egy férfi teherautójával állta útját a miniszterelnöki autókonvojnak. Csak később, a Đinđić-merénylet után derült fény arra, hogy ez nem közúti baleset, hanem merényletkísérlet volt: a gyilkosságot elkövető zimonyi bűnszervezet egyik embere, Dejan Milenković Bagzi néven ismert bűnöző vezette a teherautót. A konvoj útvonaláról a titkosszolgálat emberei tájékoztatták a bűnbandát.
Hasonló eset történt a Novi Magazin szerint 2004. december 1-jén Boris Tadić előző államfővel is, amikor Miroslav Cimpl belgrádi lakos a fővárosban egy Audi 80 márkájú személygépkocsival kísérelt meg beékelődni az elnöki konvojba. Az akkor még ellenzékből politizáló Nikolić a fővárosi incidensre reagálva annyit mondott: „Ugyan minek kocsikázik Tadić este kilenckor a városban?”.
