Óbecse nagy büszkesége a sportközpontban található olimpiai medence, az országban ugyanis ilyenből mindössze két fűtött van, az egyik éppen a városban. A forró hétvégéken és a délutáni szieszta után sokan szoktak kilátogatni ide:
– A fűtött olimpiai medencénk 3-4 hűvösebb nap után sem hűl le, folyamatosan 27-28 fokon tartjuk a víz hőmérsékletét, ezt eddig sokan nem tudták. Az idén először érezhető, hogy ezt a fürdőzők is felismerték, és emiatt most már egy-egy lehűlés után sincs visszaesés a látogatottságban. Az olimpiain kívül három kisebb termálvizes medence is várja a vendégeket – tudtuk meg Kaszás Attilától, a Mladost Ifjúsági és Sportközpont igazgatójától.
A medencékben folyamatosan végzik a víz tisztítását és vegyi kezelését, 42 óra alatt teljesen átszűrik a vizet. Érdekes adat: egy ember egy liter vizet „hoz ki” magával a medencéből, ezért ezt is folyamatosan pótolni kell.
Óbecséről sokan járnak Adára hűsölni, az igazgató szerint egyértelműen a medencék fás környezete miatt. Az utóbbi években Óbecsén is fásították és árnyékolták a medencék környékét, de ez még mindig nem elégíti ki az igényeket. Megoldás lenne az Erdőtelepítők parkja felé történő terjeszkedés, erre azonban egyelőre nincs mód, az egyéb jellegű további fejlesztésekre – csúszdára, tollaslabda-pályára – pedig pénz nincs.
Az igazgató elmondása szerint a múlt hétvége volt az első olyan időszak, amikor igazán sokan voltak az uszodában, vasárnap például több mint 2000 látogatót fogadtak, hétköznapokon ezzel szemben 700–900 fő jön ide felfrissülni. Az uszoda a főszezonban 90 napig tart nyitva, ebből 54 erősen látogatott napnak kellene lennie ahhoz, hogy működtetése nullszaldós legyen – figyelembe véve a napi üzemeltetés 30 000 dináros költségét, ez óriási kihívást jelent.
Az uszoda minden nap 9-től 19 óráig van nyitva, majd az esti edzések és tisztítás után 21 órától hajnali kettőig éjszakai fürdőzésre várják a vendégeket. A napi belépőjegy ára 130 dinár, a négy személyre szóló családi jegy 360 dinárba, a 35 alkalmas szezonjegy 2640 dinárba, a 10 alkalmas pedig 1000 dinárba kerül.
A betonlépcsőknél csak elvétve strandol valaki, de a vállalkozó kedvűek is panaszkodnak az elhanyagolt környezetre és a piszkos vízre
Annak, aki a Tiszában szeret inkább fürödni, persze nem kell a belépőjegyért fizetnie – árnyékot, frissítőt, zuhanyt és mosdót viszont nem talál a fürdőzésre „kijelölt” partszakaszon. Kiépített strandja ugyanis nincs a városnak, többszöri nekilendülés ellenére sem jutottunk tovább a megépített, ám üzembe nem helyezett zuhanyoknál és a felépített, fel sem „avatott”, majd lebontott illemhelyeknél. Strandolásra valamikor a Tisza-kanyarban megépített betonlépcsők körüli területet szánták az illetékesek – zuhanyok, fák, büfék nélkül, hogy játszótérről, sportpályáról már ne is beszéljünk.
A lépcsőknél kialakított „strand” tehát teljesen alkalmatlan a fürdőzésre – veszélyes és piszkos is. Azok, akik a folyóban akarnak megfürödni, mégis ide kényszerülnek, vagy az üdülőtelep mólóinál mártóznak meg a vízben, de erre meglehetősen kevesen vállalkoznak.
Tervek és remények azonban vannak: a városrendezési tervekben szerepel például egy strand kialakítása a mostani üdülőteleptől 200–300 méterre északra, Péterréve felé. Ott csak a terepet kellene rendbe hozni, és mobilmosdókkal meg vendéglátóipari egységekkel kellene benépesíteni. Hogy ez mikor valósul meg, egyelőre nem tudni… A város legújabb reménységét, a leendő fürdőkomplexumot azonban az ígéretek szerint a munkálatok megkezdésétől számítva két éven belül tető alá hozzák. Ez a létesítmény is a Tisza-parton, az egykori lóversenypálya területén épülne fel, a töltés és az úgynevezett alsó park között, a zsiliptől a szállodáig terjedő 26 hektáron. A pályázatok beadási határideje tegnap járt le, a partner kiválasztása és a szerződéskötés után tavaszra ígérik az építkezések megkezdését.