Egy eltűnt gyermek esetében minden egyes perc számít – jelentette ki Igor Jurić, az eltűnt gyermekek ügyével foglalkozó szerbiai szervezet vezetője a Bor környékéről eltűnt két éves kislány, Danka Ilić esetével kapcsolatban. Hangsúlyozta, az a legfontosabb, hogy a környékbeli lakosság a lehető legnagyobb számban bekapcsolódjon a rendőrség munkájába.
Mint arról korábban hírt adtunk, Danka kedden 13 óra 45 perckor tűnt el a Bor városához tartozó Banjsko polje településről. A kislánynak barna haja és barna szeme van, körülbelül 85 centiméter magas, eltűnésekor lila nadrágot, olívazöld kabátot, fekete tornacipőt viselt, haját lófarokba kötve viselte.
A Telegraf.rs hírportál értesülései szerint a kislány akkor tűnt el, amikor édesanyja egy pohár vízzel a másik gyermekéhez fordult, és egy pillanatra szem elől tévesztette a kislányt.
Jelenleg mintegy kétezer szakértő vesz részt a keresésében, a belügyi szervek, a tűzoltóság, a hegyi mentőszolgálat és keresőkutyás egységek is bekapcsolódtak a kislány felkutatásába. Drónokat és hőkamerákat is bevetettek az akcióban, amelyet jelenleg nagyon megnehezítenek az időjárási körülmények.
Igor Jurić volt egyébként a kezdeményezője annak, hogy a külföldön már működő, az eltűnt gyermekek felkutatását gyakorlatilag az egész társadalom közösségi ügyévé tevő, Amber Alertként ismert keresőrendszert Szerbiában is meghonosítsák.
Az országban tavaly novemberben elindított rendszer most, a kis Danka eltűnésével kapcsolatban aktiválódott először.
A Szerbiában Találj meg! néven ismert keresőrendszer működési elvei szerint amikor eltűnik egy gyerek, minden egyes mobiltelefon-szolgáltató SMS-en keresztül értesíti a közvéleményt az esetről, továbbá a Nikola Tesla Repülőtéren található információs táblákon is közöl a gyermek eltűnéséről adatokat, ugyanezek olvashatóak az autóutakon lévő információs paneleken elektromos felirat formájában, ugyanígy a buszállomásokon, vasútállomásokon is.
A közösségi felületek és a média is kiemelten foglalkozik az eltűnt kislány ügyével, a hatóságok is arra hívják fel a lakosság figyelmét, hogy amennyiben rendelkeznek bármilyen információval, azonnal jelezzenek a rendőrség 192-es telefonszámán.
Az alábbi, a közösségi médiában közzétett bejegyzésben egy olyan fotó szerepel, amelyen Danka arca tisztábban látszik.
Nyitókép: Beta