2024. július 16., kedd

Harmincnégy sikeres pályázó

Nagy volt a túljelentkezés az idei Ady Endre-ösztöndíjpályázaton

Harmincnégy általános iskolás és középiskolás, tehetséges, ám szociálisan hátrányos helyzetű tanuló írta alá a szabadkai Pedagógusházban az Ady Endre-ösztöndíjpályázat szerződéseit. Az ösztöndíjat az Emberi Erőforrások Minisztériuma hirdette meg a Nemzeti Tehetségprogram keretén belül a 2016/2017-es tanévre, lebonyolítója a Vajdasági Tehetségsegítő Tanács. A pályázatra nagy volt a túljelentkezés, 202 kérelem érkezett, ám minden évben csak 34 kerülhet kiosztásra. A bírálóbizottság pontrendszer szerint rangsorolt, a pályázat nyertesei pedig egyszeri, 100 000 forintos dinár értékű támogatásban részesültek.

De Negri Ibolya, a VATT elnöke elmondta, a pályázat olyan diákoknak szól, akik tehetségesek, de szociálisan hátrányos helyzetben vannak.

– Nagy volt a jelentkezők száma, ami azt bizonyítja, hogy térségünkben sok a tehetséges diák, de sajnos a gazdasági helyzet miatt sok a szociálisan hátrányos helyzetű, sok a munkanélküli szülő. A bírálóbizottság a nagycsaládban nevelkedőket is figyelembe vette. A diákoknak egy beszámolót is kellett írniuk arról, hogy mire tervezik költeni az ösztöndíjat. Ezekből a beszámolókból kiderül, hogy azokat a készségeket szeretnék tovább fejleszteni, amely készségek terén eddig is sikeresek voltak – hallottuk a VATT elnökétől.

Bakos Réka a temerini Kókai Imre Általános Iskolából érkezett a szerződés aláírására. Réka biológiaversenyre jár, de igazán a rajzolásban tehetséges, több rajzversenyen is részt vett. Mint mondta, az ösztöndíjból komolyabb festőállványt szeretne venni, valamint vásznat, olajfestékeket. Az adai Vastag Krisztina a szabadkai Zeneiskola zeneelmélet szakán tanul, az elnyert pénzt az érettségi kirándulásához tervezi félre tenni, valamint a továbbtanuláshoz. Tanulmányait Magyarországon szeretné folytatni, mindenképpen zenével kapcsolatos szakon, elsősorban elméleti szakon továbbra is, de mint mondja, a zenei hallása jó, és nagyon szeret énekelni is.