Mozgassuk meg gyermekeinket! elnevezéssel indult el az oktatási minisztérium napi 15 perces fizikai aktivitást célzó projektuma, amelynek első lépéseként képzést szerveztek a tanítók számára. A napi 15 perces korrekciós gimnasztikai feladatokat ugyanis a tanítók végzik majd az alsós diákjaikkal, bár azt még nem tudni, hogy ezt órák előtt, órák után vagy a nagyszünetet felhasználva teszik majd.
Pénteken az országban az első képzésre az észak-bácskai körzet 73 iskolájából 73 pedagógus érkezett a zombori Dositej Obradović Általános Iskolába, hogy Jasna Đukić és Goran Petrović tornatanároktól elméleti alapokat, a délutáni műhelymunkákon pedig konkrét gyakorlatokat sajátítsanak el, s visszatérve anyaintézményükbe majd átadhassák ismereteiket kollégáiknak.
A képzésen részt vevőket üdvözölve Dragana Milovanović, az oktatási minisztérium szaktanácsadója elmondta, az elsőtől negyedik osztályig terjedő időszak egy érzékeny periódus, ekkor lehet az egészséges élethez szükséges szokásokat kialakítani, s reményét fejezte ki, hogy ennek a projektumnak meglesz a hozománya, s sikerül a mindennapi mozgást szokássá téve elősegíteni a gyermek minél egészségesebb fejlődését. Ezt erősítette meg Simeon Milanov, a képzésnek otthont adó iskola igazgatója is. Mint hangsúlyozta, fontos lenne, hogy a diákok minél többen és többet foglalkozzanak sporttal, a képzés után a tanultak pedig máris alkalmazhatóak az iskolákban. Nem kötelező jelleggel, hiszen ez a minisztérium részéről csak javaslat, de az iskolaigazgató bízik benne, hogy mind több tanító végzi majd el a korrekciós gyakorlatokat a tanulókkal.
A képzésen részt vevő pedagógusok nem kívántak nyilatkozni, ám egymás között hangot adtak a dilemmáiknak: azzal egyet értenek, hogy a tanulókat mozgatni kell, felfrissíteni, ám ez a program a megfogalmazott célja szerint a gyerekek elhízását hivatott megakadályozni, de vajon mennyit tud ebben segíteni a tanító által vezényelt napi 10–15 perces néhány tornagyakorlat, ha otthon a gyerekek nem mozognak, hanem inkább ülnek a számítógép előtt. Akinek pedig gerincferdülése vagy lúdtalpa van, annak a gyermeknek pedig ennél szakmaibb segítségre van szüksége.
A Mozgassuk meg gyermekeinket! projektum szervezője az oktatási minisztérium, koordinátora a Szerbiai Testnevelőtanárok Szövetsége, szponzora pedig a Knjaz Miloš vállalat.