Október 16-án a doroszlói Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesületben megtartották a XXXIV. Durindó-Örökség gálaműsorát. A helyiek szereplésével együtt húsz csoport és szólista állt színpadra. Az esti program előtt a részvevők többsége kilátogatott a Szentkúthoz. A kegyhelyen különös élményként hatott, ahogy például a férfikórusok, de szinte valamennyi fellépő Mária-énekeket megszólaltatva járult a Szűzanya szobra elé.
A gálaműsort a doroszlói vegyes kórus nyitotta meg a Himnusszal, így tisztelegve zeneköltője, Erkel Ferenc emléke előtt, születésének 200. évfordulója alkalmából. Dr. Szöllősy Vágó László elmondta, hogy korábban kettős minőségben, a fesztiváltanács elnökeként, valamint a VMMSZ főtitkáraként szólt a gálaműsorok részvevőihez, ezúttal azonban szomorú feladatot vállalt, a délvidéki népzenemozgalom nagy halottja, Bodor Anikó kedves emlékét idézte.
A fellépők repertoárján a kupuszinai népdalokon, katonadalokon, vajdasági népdalokon kívül XVII. századi magyar katonai síp- és dobjelek és számos különlegesség szerepelt. A helyi szervezők jóvoltából a résztvevők ízletes vacsorát kaptak, majd kézműves-kiállítás koronázta meg a különleges rendezvényt. Papp Gábor házi pálinkáit is megkóstolhatták, és fonott kosaraiban gyönyörködhettek, valamint Horváth Erzsébet és Csizmár Szasa, Novák Ilona varrottasai és festményei is bemutatásra kerültek. A továbbiakban beszéljenek önmagukért Gellér Andor felvételei…