A Juhász zenekar
A Kárpát-medencében fekvő három Torda település műkedvelői, küldöttségei, mindig e jeles bánsági rendezvénysorozat záróműsorán találkoznak, az idén immár tizedik alkalommal. Ilyenkor a tordaiak néhány napra vendégül látják a romániai Aranyostorda és a magyarországi Bihartorda testvértelepülések képviselőit. Együtt töltenek néhány szép órát, és ez alatt az idő alatt megpróbálnak minél többet megtudni egymásról, a legutóbbi találkozás óta lezajlott eseményekről, a családról.
Polgármesterek
Ezek az egymás közötti kapcsolatok még közvetlenebbé, szorosabbá, teszik a már meglévő testvéri, baráti kapcsolatokat. Az esti műsorban rajtuk kívül felléptek még a Tordáról elszármazott ismert művészek is. E kis bánáti szórványtelepülésen van igény az effajta kulturális megmozdulásokra, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy szinte majdnem minden esemény telt ház előtt zajlott le. A tordaiakon kívül a rendezvényekre jöttek látogatók Nagykikindáról, Kisoroszról, Magyarcsernyéről, Udvarnokról, Szentmihályról, Töröktopolyáról és más környező településekről. A helybeliek a rendezvényre igyekeztek mozgósítani, elhozni a Délvidék legjobb magyar színtársulatait, művészeit, műkedvelőit, így sikerült is a bánsági magyarság részére egy két hónapon át tartó, színvonalas, felejthetetlen élményt és kikapcsolódást nyújtó rendezvénysorozatot fedél alá hozni, úgy, hogy minden látogató és helybeli művészetkedvelő megtalálta saját érdeklődési körét. A vendégszeretetükről ismert tordaiak ezúttal is mindent megtettek, hogy a falujukba érkező vendégek jól érezzék magukat és kellemes élményekkel térjenek haza.
A tordai középső csoport modern tánca
A hét végén ért véget a rendezvénysorozat, a már hagyományos Tordai est elnevezésű záróműsorral, amelyet ezúttal is jelenlétével megtisztelt számos külföldi és hazai közéleti személy.
Az aranyostordai diákok fellépése
A műsor a művelődési otthon előtti kopjafa megkoszorúzásával kezdődött, nemzeti ünnepünkre emlékezve, msgr. Bogdán József helyi plébános az egybegyűlteknek elmondta Anyám, Magyarország című versét.
Az aranyostordai Zenebogár együttes
A művelődési ház előcsarnokában a látogatók a süteménykiállítást szemlélhették meg, gyönyörködhettek a finomabbnál finomabb édes és sós süteményekben, amelyeket a versenyre a helyi Orgonavirág hagyományápoló kézimunkacsoport tagjai készítettek. A Módos Imre, Pataky József és Kocsis Róbert alkotta zsűrinek igen nehéz dolga volt kiválasztani a legjobbakat. A sós sütemények kategóriájában első lett Barna Katalin, megelőzve Ševarika Rozáliát és Fejes Etelkát, míg az édesek készítésében Kónya Ilonka nyert Pósa Piroska és Szántó Etelka előtt.
Csíkos Dániel szaval
A műsor kezdetén Dobai János, a helyi közösség elnöke köszöntötte a vendégeket, hangsúlyozta e kapcsolat jelentőségét, amelynek lényege, hogy ezt az emberek, önkormányzatok tovább vigyék, hogy örökös maradjon. Módos Imre, a magyarországi Bihartorda testvértelepülés újonnan megválasztott polgármestere, aki járt már Tordán a két település közötti első találkozón is, példaértékűnek tartja ezt a kapcsolatot az egész Kárpát-medence térségében. Vitéz Pataky József aranyostordai képviselő Stefanie Tudor polgármesternek és az ottani magyarságnak az üdvözletét, jókívánságait tolmácsolta, a kapcsolatok további megerősítését, ápolását szorgalmazta.
Csíkos Dániel, az általános iskola kiváló versmondója elszavalta Petőfi Sándor Nemzeti dal című versét, amivel megkezdődött a művelődési műsor. Ezután a helyi Petőfi ME Virgonc kiscsoportja galgamácsai gyermek-lakodalmas néptáncot mutatott be, Pál Eszter felkészítő pedagógus vezetésével, majd az aranyostordai Jósika Miklós Elméleti Líceum diákjai következtek. Józsa Eszter, Kiss Kinga és Mikó Lilla népdalokat énekelt, a Csillagvirág tánccsoport pedig lapádi táncokat adott elő. A Zenebogár együttes Kányádi Sándor Románc című megzenésített versének, valamint néhány könnyűzenei szám előadásával nyerte el a közönség elismerését. Tápai Tibor Csókáról jött haza és Dsida Jenő Egy csodálatos nyári alkonyat története című verséből elmondott részlettel lopta be magát a közönség szívébe. Ezt követően a bihartordai Madárné Piroska ismert dalok előadásával aratott óriási közönségsikert. A helyi Petőfi Sándor ME középső és nagycsoportja, akiket Terzin Róbert készített fel, modern táncok bemutatásával pezsdítette fel a hangulatot a teremben. Rice Rebeka helyi nótaénekes Téglási Szebasztián zenei kíséretével, ismert táncdalokat énekelt, majd ismét Csíkos Dániel, a fiatal és tehetséges versmondó lépett színre, ezúttal Vörösmarty Szózatát adta elő nagy sikerrel.
Dobai János és msgr. Bogdán József a kopjafánál
A műsort a Juhász zenekar fellépése zárta ismert dél-alföldi, erdélyi, valamint Kossuth-nóták előadásával, amelyeket a lelkes közönség együtt énekelt a zenekarral.
A fellépők és a vendégek a műsor után finom falatok mellett folytatták a társalgást, a kitűnő hangulatról Juhász zenekar gondoskodott.
Madárné Piroska énekel
Munkában a zsűri
Rice Rebeka és Téglási Szebasztián
Tápai Tibor versmondó
A közönség