Ott volt a falu apraja-nagyja, a közönséget a helybeli Szőke Tisza Művelődési Egyesület három tánccsoportja is szórakoztatta. A Pitypalatty, a Fityfiritty és a Hacacáré csoportokat Zöldi Rita óvó néni tanította be, igazán szép néptánccsokrot láthattunk.
Varga Attila, a Magvető szerkesztője elmondta az adorjániaknak, hogy a Magyar Szó mezőgazdasági mellékletét már tíz más városban és faluban megismerték az érdeklődők, Adorján a tizenegyedik állomása a bemutató körútnak. Adorjánon eddig is nagy szeretettel és érdeklődéssel olvasták napilapunk mellékletét, és bízunk abban, hogy ezentúl – részben a tárgysorsjátéknak köszönhetően – még nagyobb lesz az érdeklődés.
A helybeliek az összejövetelen dicsérték a Magvető alapos és információkban gazdag tartalmát, elmondták, hogy valóban tájékozódhatnak mindenről, ami a mezőgazdaságban dolgozókat érdekli. Varga Attila szerkesztő arról is beszélt, hogy a mezőgazdaságban nem kecsegtetőek a kilátások, a minap derült ki, hogy 600 000 tonna búzatartalékunk van, ami minden bizonnyal arra utal, hogy a búza ára nem fog növekedni. A piackutatók szerint nem túl kecsegtetőek a kilátások sem a kukorica, sem más mezőgazdasági termék eladását illetően. Talán a szója lenne jövedelmező, de e kultúra termesztésére Adorjánon és környékén nem felel meg a föld. A melléklet szerkesztője egyedül arra biztatta a termelőket, hogy akit érdekel, foglalkozzon méhészettel, mivel ebben némi reményt láthatunk.
Szakelőadónk, Puha Gábor, az Észak-vajdasági Agráregyesületek Szövetségének elnöke sem beszélt reményt keltőbben, mint az előtte szóló. Elmondta, hogy a mezőgazdasági termőföldek bejegyzésének határidejét 15 nappal meghosszabbították, de ez sem jelent különösebb megkönnyebbülést azoknak, akiknek sokféle dokumentumot be kell szerezni ahhoz, hogy újrajegyeztessék gazdaságukat. A szövetség igyekszik mindenben segíteni, s az a célja, hogy a termelők helyzete a lehető legjobb legyen, és hogy minél több támogatást kapjanak. Újabban az a gyakorlat, hogy szétválasztják a gazdaságokat, így házaspárok esetében mindkét fél részesül a támogatásból. Nincs nagy esélye annak, hogy minden kérelmezőnek kifizetik azt, ami jár neki, hiszen igencsak szűkre szabták a mezőgazdasági költségvetés keretét, ami mindössze 20,4 milliárd dinár, és a rendeletben egy olyan kitétel található, hogy addig fogják folyósítani a támogatásokat, amíg a pénz, azaz a készlet tart. Puha Gábor szakértő azt tanácsolta, hogy a helyi közösségen belül alakítsanak egyesületet, és ilyen formában segítsék egymást a mezőgazdasági termelők.
Orosz Lajos ügyvéd a vagyon-visszaszármaztatásról beszélt, a vendéglátó helyi közösség nevében pedig Borsos Csaba, a helyi közösség elnöke üdvözölte a megjelenteket és a Magyar Szó újságíróit, majd Tóth Báthori Erzsébet, a Magyar Szó könyvtárosa megnyitotta a helyi Magyar SzóPontot. Elsőként Bicskei Ibolya adorjáni óvónő jegyezte be gondolatait a Magyar Szó-könyvbe. Elmondta, hogy amióta megtanult olvasni, azóta rendszeresen olvassa a Magyar Szót, különösen érdekli az oktatás, a művelődés, de a politikáról is tájékozódik a lapban, és azt szeretné, ha a jövőben a gyerekek részére is több érdekes olvasmány jelenne meg az újságban.