A Belgrádban megtartott lakossági fórumon is ismertette a Vajdasági Magyar Szövetség a párt választási programját. Kovács Elvira, a VMSZ alelnöke arra mutatott rá, hogy 2017-ben egy képviselőt sikerült a pártnak a belgrádi városi képviselő-testületbe delegálnia, mégpedig az SZHP listájára került. Már akkor sem volt nehéz a VMSZ-nek az SZHP-vel megállapodni, ám az elmúlt négy év helyi szinten való együttműködése után a tárgyalások inkább műszaki jellegűek voltak, mintsem politikaiak. A tárgyalásokat a VMSZ Ana Brnabićtyal, az SZHP Belgrádi Szervezetének biztosával folytatta le, akit sokan a köztársasági képviselőház élén látnak a választások után. Remények szerint újra befutó lehet az eddigi képviselőjük.
Kovács Elvira elmondta, az SZHP-vel és az Aleksandar Vučićtyal való együttműködés alapját az elmúlt évek eredményei indokolják, mint mondta, amiben megállapodtak eddig Pásztor Istvánnal, a VMSZ elnökével, sikerült megvalósítaniuk. Ezért is támogatják őt az elnökválasztáson, sőt a VMSZ egyike azoknak, az SZHP és a Szerbiai Szocialista Párt mellett, akik Aleksandar Vučićot jelölik államfőnek, annak ellenére hogy a parlamenti választásokon egyedül méretteti meg magát a párt. Kovács Elvira szerint a VMSZ a választásokon a 2020-ban begyűjtött szavazatok újbóli megszerzését tűzte ki célul, hogy ez hány parlamenti képviselőt hoz majd nekik, attól függ, hogy hány párt lépi át a cenzust.
Juhász Bálint, a VMSZ Intézőbizottságának elnöke, a Prosperitati Alapítvány ügyvezetője a párt belgrádi városi szervezetének munkáját méltatta. Kiemelte, sok vajdasági szervezetük nem olyan aktív, mint a belgrádi. Rámutatott, Belgrádban 2-3 ezer magyar él, közülük csupán 1,5 ezer jegyeztette be magát, vagy élhet a szavazati jogával. Rámutatott, április 3-án tartják meg Magyarországon is a parlamenti választásokat, ahol a VMSZ a FIDESZ–KDNP-t támogatja. Kiemelte, a jószomszédi viszony előnyeit ma már felismerte Szerbia és Magyarország is. A két nép történelmi megbékélése pedig gazdasági fejlődést indított el, ezt bizonyítja a Prosperitati Alapítvány munkája is, amely 350 millió euróval támogatta a vajdasági projektumokat. A két ország gazdasági együttműködésének következő lépéseként Magyarország azokat a magyar cégeket támogatja, amelyek Szerbiában terjeszkednének. Erré példa az épülő šidi takarmányüzem. Kiemelte azokat az infrastrukturális projektumokat is, így a Belgrád–Budapest gyorsvasutat, vagy a Szeged–Szabadka–Baja vasutat, amelyek még inkább összekötik a két népet.
A lakossági fórum házigazdája Nebojša Marjanović, a VMSZ belgrádi városi szervezetének elnöke volt, és jelen volt még Pintér Anna-Mária, a Vajdasági Magyar Szövetség tartományi képviselőjelöltje, illetve Lality Urbán Emese, az építési, közlekedési és infrastruktúrával megbízott minisztérium államtitkára is.