Március elsejétől Óbecsén is bemutatkozik a Boldogasszony című tematikus képzőművészeti kiállítás, amelyet csütörtökön este dr. Sípos Tibor óbecsei festőművész nyitott meg.
A budapesti Forrás Galéria 26 festőt, szobrászt, grafikust fogott össze azzal a szándékkal, hogy újraértelmezzék a Boldogasszony képet. Közöttük olyan meghatározó alkotók vannak, mint Bráda Tibor és Kárpáti Tamás Munkácsy-díjas festőművészek, Jankovics Marcell Kossuth-díjas grafikus, Kő Pál Kossuth-díjas szobrász, Orosz István Kossuth-díjas- és Molnár Kálmán Munkácsy-díjas grafikusművész, valamint Tóth-Kovács József óbecsei származású, jelenleg Csongrádon dolgozó fiatal festőművész. Az eltérő képzőművészeti eszközöket alkalmazó alkotók közül egyesek a hagyományos ikonográfiát ötvözték új eszközökkel, mások viszont visszatértek a klasszikus festészethez, de nem a hagyományos keresztény ikonográfiát alkalmazták.
A kiállítás a Forrás Galériából 2010. augusztus 15-én indult tovább Székelyudvarhelyre, hogy két év alatt bejárja a Kárpát-medence hét magyarok lakta országát, és mintegy húsz helyszínen mutassa meg: Mária kultusza a mai napig él. A projekt jelentőségét és aktualitását az is bizonyítja, hogy az első kiállításhoz kétnapos tudományos szimpózium is kapcsolódott, amely a témakört szakrális, néprajzi, művészettörténeti és kultúrtörténeti szempontból is taglalta. Mindemellett a kiállítást egy nyolcnyelvű (román, ukrán, szlovák, német, szlovén, horvát, szerb és magyar) művészeti album is kíséri, valamint dokumentumfilm rögzíti. A művészeti album bevezetőjét Makovecz Imre építész, előszavát Tóth Norbert, a Forrás Galéria igazgatója írta.
A páratlan szépségű vándorkiállítás március 24-éig tekinthető meg a Városi Színház Kör Galériájában.