A Vajdasági Magyar Drámapedagógiai Társaság a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet és a Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség együttműködésével idén is megszervezi a Gyermekszínjátszó Műhelytalálkozót Bácsfeketehegyen.
Május 7–8-án, szombaton és vasárnap várják a csoportokat. A rendezvényen a hagyományokhoz híven sor kerül az előadások bemutatására, azok szakmai értékelésére és közös játékra is. A találkozóra tematikai és egyéb tartalmi megkötés nélkül a csoporttagok életkorának, érdeklődésének és képességeinek megfelelő színjátszó előadások, előadásrészletek nevezhetők. Egy csoport akár több előadást is benevezhet. Benevezhetők ünnepi vagy alkalmi műsorok is.
Hogy kik jelentkezhetnek?
Olyan általános iskolás korosztályú gyermekszínjátszó csoportok, akik egyesületekben vagy iskolákban működnek, magyar nyelven. A cél az, hogy a fellépő csoportok megnézzék egymás munkáját, a közös foglalkozások alkalmával megismerkedhessenek, együtt alkossanak, játsszanak. A felkészítők pedig kerekasztal-beszélgetésen vehetnek részt, ahol szakemberek elemzik a látott produkciókat elősegítve ezzel a szakmai fejlődésüket.
A szakmai bizottság vajdasági tagja idén Mezei Kinga, Jászai Mari-díjas színművész, rendező Zentáról.
A szakmai bizottság anyaországi tagjai: Patonay Anita és Bori Viktor színész-drámatanárok Budapestről.
Amennyiben a csoport szeretné magát megmérettetni a Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozóra, úgy az előadások ajánlott leghosszabb műsorideje alsó tagozatos csoportoknál 15 perc, felső tagozatosoknál 25 perc. Az országos fesztivált június 9. és 11. között szervezik meg Debrecenben.
MINŐSÍTÉS: A találkozón minősítést azon csoportok előadásai kaphatnak, amelyeknél a csoport vezetője ezt a regisztrációs űrlapon kéri. A minősítés a Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó hagyományainak megfelelően nem kötelező, és a továbbjutásnak nem előfeltétele (a zsűri javasolhat továbbjutásra olyan előadást is, amelynek alkotói nem kértek minősítést).
A minősítés fokozatai: arany, ezüst, bronz minősítés (illetve nem minősült).
Arany minősítés: országos szinten is elismerést érdemlő, figyelemre méltó produkció.
Ezüst minősítés: regionális szinten is elismerést érdemlő, más színjátszó csoportok figyelmébe is ajánlható produkció.
Bronz minősítés: helyi értéket képviselő minőségi gyermekszínjátszó produkció.
A minősítés szakmai szempontjai a drama.hu honlapon olvashatók.
A XIV. Gyermekszínjátszó Műhelytalálkozón a korábbi évekhez hasonlóan terveznek műhelymunkákat a fellépő gyerekek számára.
A jelentkezési határidő április 10., vasárnap.
Jelentkezni az alábbi online kérdőív kitöltésével lehet: https://docs.google.com/forms/d/1Sw3yoA_QKNoOu3q9jiFQZO5mc4XxPDB8HfkUVjKKzb4/edit
Bővebb információk a dramaped@gmail.com címen kérhetők, illetve az alábbi telefonszámok valamelyikén: Virág Kiss Anita, 024/816-790; 062/566-213; Hajvert Lódi Andrea, 062/84-96-029.
Szakmai együttműködő partner a Magyar Drámapedagógiai Társaság (Budapest) és a Vajdasági Magyar Versmondók Egyesülete.
A rendezvény házigazdája a Bácsfeketehegy Magyar Művelődési és Helytörténeti Egyesület.